Gatavo.com Logo 512x512px

Cūkgaļas steiks ar svaigiem salātiem

Cūkgaļas steiks ar svaigiem salātiem
 • Sagatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavošanas Laiks
  20 min
 • Porcijas
  3
 • Gatavs
  20 min

Cūkgaļas steiks ar svaigiem salātiem. Citiem ēdieniem ir svarīgi izvēlēties pareizos produktus. Lai iegūtu vēlamo konsistenci un garšu ir nepieciešams turēties pie receptes minētajiem soļiem. 

Lai pagatavotu vienreizēju steiku, ir jābūt svaigai, sulīgai gaļai. Ir izmēģināta gaļa no dažādiem veikaliem, bet svaiga lauksaimnieku gaļa tomēr ir izrādījusies tā īstā, lai Gatavo.com tiktu pie sava ideālā steika. Šobrīd Gatavo.com ir iecienījis SIA “”Jumvič-a” gaļu. Apmeklē to veikalu Jukuma Vācieša ielā 1, Rīgā, un iegūsti vienreizēju produkciju.

Pagatavo savu lielisko cūkgaļas steiks ar svaigiem salātiem, izmantojot šo recepti, un neaizmirsti pievienot kaut ko no sevis!

Vai zināji, tulkojumā vārds steiks nozīmē ‘gaļa uz kociņa’. Šis vārds nāk no Sakšiem, kas nodarbojās ar lopu čaukstēšanu jeb vieglākiem vārdiem cepšanu. Sākotnēji lietotais termins bija “steik”.

Citas gaļas receptes meklē ŠEIT.

Kā pagatavot perfektu steiku?

Cilvēki saka, ka ideāla steika pagatavošana ir zināma māksla. Bet, es uzskatu, ka tas ir diezgan vienkārši — vienkārši izpildiet tālāk norādītās svarīgās darbības, lai iegūtu perfektu steiku.

 • Izņemiet gaļu no ledusskapja 30-40 minūtes pirms gatavošanas. Tas ļauj tai sasilt līdz istabas temperatūrai un nodrošina vienmērīgu gatavošanu.
 • Sāliet savus steikus. Izmanto košera sāli, jo tā lielākie, pārslveida kristāli ļauj viegli saspiest un kontrolēt izlietojuma daudzumu. Lai iegūtu visgaršīgākos un maigākos rezultātus, sāliet steikus vismaz 40 minūtes pirms vai pat vakarā pirms to gatavošanas. Tas prasa nelielu plānošanu, taču jūsu steiku “sausā sālīšana” ne tikai pagarinās liellopu gaļu, bet arī palīdzēs saglabāt mitrumu, lai iegūtu sulīgu, maigu kumosu.
 • Nosusiniet steikus un atstājiet taukus. Nosusiniet steikus ar papīra dvieļiem, lai iegūtu perfektu ārējo garozu. Ja vēlaties nogriezt taukus no steika, dariet to, kad tas ir pagatavots, jo tauki pievieno gaļai garšu un mitrumu gatavošanas laikā.
 • Nepievienojiet eļļu pannai. Tā vietā apsmērējiet steikus ar eļļu un visu apkaisiet ar nedaudz sāli un pipariem.
  Uzkarsē lielu pannu (vai BBQ) līdz lielam karstumam. Lietojot pannu, jo smagāka pamatne, jo labāk – smagas pannas ilgāk notur siltumu un vienmērīgi cep gaļu. Ir svarīgi nepārblīvēt pannu vai BBQ, pretējā gadījumā gaļa sautēsies, nevis apcepsies. Gatavojiet steiku pa partijām vai, ja nepieciešams, izmantojiet divas pannas. Kad steiks sitas uz pannas, jums vajadzētu dzirdēt lielu šņākoņu — ja nav, tas nozīmē, ka panna nav pietiekami karsta.
 • Divu zonu metode. Galvenais, lai grilētu biezu steiku, ir divu zonu uguns. Iestatiet grilu tā, lai tajā būtu viena karstā zona un viena vēsā zona. To var izdarīt, ieslēdzot pusi no degļiem vai noliekot ogles tikai vienā grila pusē. Steiks sāksies tajā pusē, kur zem tā nav degļi vai ogles. Šis zemākais, netiešais karstums palīdzēs paaugstināt iekšējo temperatūru, lai pārnesot to uz grila karsto pusi, tas varētu ātri apcepties un nesanāktu ar pārogļotu gaļu, kas iekšpusē vēl ir neapstrādāta.
 • Laiks. Parasti (22 mm biezam steikam) cep 2 min no katras puses jēlam. 3-4 min no katras puses vidēji jēlam un 4-6 min no katras puses vidējam. Lai pagatavotu labi ceptu, cep 2–4 min no katras puses, pēc tam samazini uguni un cep vēl 4–6 min.
 • Lai pārbaudītu steiku gatavību, izmantojiet tīrā rādītājpirksta galu (vai knaibles), lai viegli pavirzītu steiku. Ja tas ir mīksts, bet nedaudz elastīgs, tas ir vidēji jēls. Ja tas ir elastīgs, tas ir vidējs. Jebkurš stingrāks par to, un tas ir ceļā uz labu darbu.
 • Ļaujiet steikiem atpūsties. Novietojiet steikus uz koka dēļa vai šķīvja, brīvi pārklājiet ar foliju un atpūtieties apmēram 6-7 min. Atpūta ļaus sulai atgriezīsies gaļas šķiedrās. Tas nozīmē, ka, sagriežot steiku, sula neiztecēs uz šķīvja un rezultātā steiks būs maigāks.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Sākumā atļauj cūkgaļai pastāvēt istabas temperatūrā 1 stundu, ja tas ir iespējams.

  Solis 2

  Pēc tam cūkgaļas gabalus no abām pusēm iemaisi ar sāli un pipariem. (To var darīt jau pāris stundas pirms sāc gatavot maltīti.)

  Solis 3

  Uzkarsē pannu un uz tās izkausē sviestu. Cep cūkgaļas gabalus: abas puses, katru atsevišķi, cep 1 min. Pēc tam abas puses, katru atsevišķi - 3 min.

  Solis 4

  Puravu un tomātus sagriez smalkos gabaliņos un ievieto bļoda, kurā taisīsi salātus. Pievieno gatavo salātu mixu, citronpiparus, nedaudz sāli un soju. Visu viegli apmaisi.

  Solis 5

  Sagriez uz pusēm citronu. Vienu daļu sagriez smalkos kubiciņos un pievieno salātiem. Citrona mizu var atstāt vai noņem, pēc ieskatiem. Otru citrona pusi izmanto, lai nedaudz iespiestu citrona sulu salātos.

  Secinājums

  Cūkgaļu ir ļoti garšīgi pasniegt ar cūkgaļas speciālo mērci, nopērkama Rimi veikalos. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi