Gatavo.com Logo 512x512px

Cūkas šņukurs

Cūkas šņukurs
  • Sagatavošanas Laiks
    24 h
  • Gatavošanas Laiks
    3 h
  • Gatavs
    24 h

Cūkas šņukurs nav īsti ikdienas ēdiens, taču Ziemassvētki ir īstais laiks, kad tādu mēģināt pagatavot un celt galdā. Tas ir jāliek uz svētku galda, lai neaptrūktos laime.

Vēlams cūkas šņukuru gatavot svaigu, nevis pēc saldēšanas – tas iznāks garšīgāks un sulīgāks. Apmēram diennakti pirms cepšanas sagatavo šņukuru cepšanai.

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Cūkgaļa ir visvieglāk sagremojamā gaļa pēc jēra gaļas, un cūkgaļas tauki sirdij un asinsvadiem ir daudz mazāk kaitīgi nekā liellopu gaļa. Vēl viena cūkgaļas īpatnība ir augstais B vitamīnu saturs, ar ko nevar lepoties ne liellopu, ne jēra gaļa. Jaunajām mātēm ieteicams ēst cūkgaļas kājas, jo gaļa no šīs cūkgaļas liemeņa daļas veicina mātes piena ražošanu.

Cūkgaļa ir gaiši rozā vai gaiši sarkanā krāsā, ar tauku slāņiem, maigu un blīvu. Ir vispāratzīts, ka jo vieglāka un trekna ir cūkgaļa, jo augstāk to vērtē.

Cūkgaļas gaļa ir bagāta ar cinku un magniju, tāpēc tās ēšana pozitīvi ietekmē sirds un asinsvadu sistēmas potenci un darbu. Cūkgaļa satur arī aminoskābi lizīnu, kas ir būtiska pareizai kaulu veidošanai.

Viena porcija cūkgaļas aknu satur tik daudz B12 vitamīna, cik nepieciešams cilvēka ķermenim mēnesi. Cūkgaļas speķis ir bagāts ar selēnu un arahidonskābi, kas mērenā patēriņā padara to par labu antidepresantu.

Padoms

Tirgus, nevis veikals. Gaļa nav jogurts vai cepumi standarta iepakojumā, kurus jūs varat paņemt no lielveikala plaukta, nemeklējot. Ja vēlaties iegādāties labu gaļu, vislabāk ir doties uz tirgu, kur to ir vieglāk izvēlēties, un kvalitāte bieži ir augstāka. Vēl viens iemesls nepirkt gaļu veikalos ir dažādi negodīgi triki, kurus dažreiz izmanto, lai gaļa izskatītos ēstgribīgāka un sver vairāk. Nav tā, ka tirgus to nedara, bet vismaz jūs varat paskatīties pārdevējam acīs.

Gaļas krāsa ir viena no galvenajām tās svaiguma pazīmēm: labai liellopu gaļai jābūt pārliecinoši sarkanai, cūkgaļai jābūt sārtai, teļa gaļai līdzīga cūkgaļai, bet vairāk rozā, jēra gaļa ir līdzīga liellopu gaļai, bet tumšāka un intensīvāka. ēna.

Lai labi garšo cūkas šņukurs!

Sastāvdaļas

    Pamācība

    Vēlams cūkas šņukuru gatavot svaigu, nevis pēc saldēšanas – tas iznāks garšīgāks un sulīgāks. Apmēram diennakti pirms cepšanas sagatavo šņukuru cepšanai.

    Solis 1

    Diennakti pirms cepšanas, iesmērē šņukuru ar sāli un pipariem – diezgan bagātīgi, bet ar mēru.

    Solis 2

    Veido šņukurā nelielus iegriezumus un ievieto ķiploka daiviņas. Liec ledusskapī uz diennakti.

    Solis 3

    Nākamajā dienā. Uzkarsē krāsni līdz 220°C (šņukuru kādu stundu pirms likšanas krāsnī paturi istabas temperatūrā.)

    Solis 4

    20 min apbrūnini cepeti, lai izveidotos kraukšķīga miziņa. Pēc tam cepešpannā ielej ūdeni vai buljonu un liec cepties šņukuru jau zemākā temperatūrā – apmēram 160°C, pārklāj to ar foliju. Cep aptuveni 3h.

    Solis 5

    Ik pa laikam šņukuru pārbaudi un pieskati. Pacel foliju un apslaki gaļu ar mērcīti, lai gaļa saglabātos sulīga. Ja mērcīte ir izžuvusi, papildini to, pielejot ūdeni. Raugi, lai apmēram 1 cm augstumā visu laiku turētos šķidrums.

    Solis 6

    20 min pirms cepšanas beigām, visu šņukuru iezied ar medu un sinepēm. Turpini cept bez folijas, 20 min.

    Secinājums

    Lai labi garšo un ir daudz laimītes!

    Tev varētu arī patikt

    Atstāt Atsauksmi