Gatavo.com Logo 512x512px

Cepti ziedkāposti

cepti ziedkāposti
 • Sagatavošanas Laiks
  25 min
 • Gatavošanas Laiks
  10 min
 • Gatavs
  35 min

Cepti ziedkāposti ir ātra maltīte. Var izmantot kā uzkodu vai piedevu pie pamatēdiena.

Citas kāpostu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Ziedkāposti or sinepju dzimtas, augsti modificēta kāpostu forma, ko audzē daļēji attīstītu ziedu struktūru un gaļīgu kātu ēdamo masu dēļ. Ziedkāposti satur daudz C un K vitamīnu, un tos bieži pasniedz kā vārītus dārzeņus vai izmanto neapstrādātus salātos un gardumos.

Plīnijs Vecākais iekļāva cyma starp kultivētajiem augiem, ko viņš aprakstīja Dabas vēsturē: “Ex omnibus brassicae generibus suavissima est cyma (“No visām kāpostu šķirnēm vispatīkamākā ir cyma”). Plīnija apraksts, visticamāk, attiecas uz agrāk kultivētas Brassica oleracea šķirnes ziedošajām galvām.

Viduslaikos agrīnās ziedkāpostu formas tika saistītas ar Kipras salu, un 12. un 13. gadsimta arābu botāniķi Ibn al-Awwam un Ibn al-Baitar apgalvoja, ka tā izcelsme ir Kipra. Šī asociācija turpinājās Rietumeiropā, kur ziedkāpostus dažkārt sauca par Kipras kāpostu sēklām, un Rietumeiropā notika plaša Kipras puķkāpostu sēklu tirdzniecība salas franču Lusignan valdīšanas laikā līdz pat 16. gadsimtam.

Fransuā Pjērs La Varēns nodarbināja čouxfleurs Le cuisinier françois. Tie tika ievesti Francijā no Dženovas 16. gadsimtā un ir redzami Olivjē de Serē lauksaimniecības teātrī (1600), kā cauli-fiori “, kā to sauc itāļi, kas joprojām ir diezgan reti sastopami Francijā; tiem ir godpilna vieta dārzā to delikateses dēļ”, taču uz lielajiem galdiem tie parasti parādījās tikai Luija XIV laikā. Indijā to ieveda briti 1822. gadā.

Lai labi garšo cepti ziedkāposti!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Uzkarsē cepeškrāsni līdz 220°C.

  Solis 2

  Ziedkāpostu sadali smalkāk un ievieto bļodā ar 2 ēdamkarotēm cieti, paprikas pulveri, 3 ķiploka daiviņām, sāli, pipariem un pienu. Visu apmaisi. Un liec cepties, apmēram 20 min.

  Solis 3

  Tikmēr gatavo mērci. Uz pannas sajauc sojas mērci, 2 ķiploku daiviņas, eļļu, cukuru un 1 tējkaroti cietes. Maisot sildi, kamēr mērce sabiezē.

  Solis 4

  Iemaisi ziedkāpostus mērcē un nedaudz pacep.

  Secinājums

  Pasniedzot, vari pārkaisīt ar lociņiem un sezama sēklām. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi