Cepta zivs ar sviesta pupiņām

trauks ar lasi un dārzeņiem
 • Sagatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavošanas Laiks
  25 min
 • Porcijas
  2
 • Ready In
  40 min

Šī ir viena no tām receptēm, kuras pamatā ir pupiņas, šoreiz būs sviesta pupiņas, un citrons; atliek tikai paņemt laša fileju. 

Vai zināji, ka Baltijas lasis tiek uzskatīts par ģeogrāfiski izolētu populāciju, jo tā migrācija ārpus Baltijas jūras nav novērota. Nārstot upēs tas ienāk laikā no oktobra līdz novembrim, kad ūdens temperatūra ir 0°-8 °c. Nārsta dziļums ir no 25 cm līdz 3 m. Latvijā lašu saraksts ietver aptuveni 100 upes un upītes, taču laši nārsto tikai lielākajās upēs, kā Daugava, Gauja, Venta, Salaca un šo upju pietekās. Kopumā Latvijā dabiskais nārsts konstatēts 10 upēs. Lasis Latvijā tiek arī mākslīgi pavairots jau kopš 1885. gada. No septembra līdz janvārim ir aizliegts ķert savvaļas lašus.

Laša fileja, sušī ar lasi, laša tartars, – kas var būt labāks par šo! Lai uzturā būtu dažādība, ir nepieciešams sevi palutināt. Un cilvēkiem, kas neēd gaļu, bet ēd zivis, iespējams, noderēs šī pavisam vienkāršā recepte.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Būs nepieciešams trauks, kurā cept. Šai receptē tiek izmantots stikla trauks 35x23, vai var izmantot dziļāku cepešpannu. Sviesta pupiņu vietā vari izmantot turku zirņus jeb auna zirņus vai pupiņas konservos. Zivs vietā var izmantot balto gaļu, piemēram, mencu, pikšu vai paltusu.

  Solis1

  Uzkarsē krāsni līdz 200 °C.

  Solis2
  lasis, citrons, ķiploks, sīpols, sviesta pupiņas

  Sajauc kopā bļodā oregano, sviesta pupiņas un ½ ūdens glāzi.

  Solis3

  Cepešpannā vai traukā, kuru izmantosi cepšanai, nedaudz apber ar sāli. Uzliec virsū zivs gabalus un sagatavotās pupiņas bļodā; apber ar sāli pēc garšas.

  Solis4

  Sagriez sīpolus lielos gabalos un kopā ar ķiploku daiviņām pārklāj pāri zivīm un pupiņām.

  Solis5

  Ļoti plānā veidā sagriez citronu šķēlēs un izņem sēklas. Pārklāj pāri jau traukā saliktajam ēdienam.

  Solis6
  liek cepties zivi cepeškrāsnī

  Visu aplej ar eļļu un liec cepties uz 180-200°C, 25–35 min., atkarībā no zivju biezuma.

  Solis7

  Kad ēdiens ir izcepies, ļauj tam atpūsties, no 5 līdz 10 min., laiku pa laikam apmaisot pupiņas ar šķidrumu, kas ir traukā, lai tās neizžūtu.

  Solis8
  lasis ar sviesta pupiņām servēts uz šķīvja

  Tad visu servē uz šķīvja, vari izdekorēt ar ķiršu tomātiņiem.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Atstāt Atsauksmi