Gatavo.com Logo 512x512px

Poke ar lasi

Poke ar lasi
 • Sagatavošanas Laiks
  20 min
 • Gatavošanas Laiks
  10 min
 • Porcijas
  1
 • Gatavs
  30 min

Poke ar lasi ir lielisks un veselīgs ēdiens, būtībā to varētu raksturot kā izjaukto suši. Vienu brīdi Poke bija dikti trendīgs ēdiens.

Citas receptes ar lasi meklē ŠEIT. Un, kas ir Poke vari izlasīt ŠEIT.

Vai zināji?

Poke ēdiens ir nācis no Havaju salām. Un tā sākotnējā recepte ir ar svaigi nozvejotām zivīm, kas ierīvētas ar jūras sāli, klāt nāk jūras aļģes un sasmalcināti inamonas vai kukui rieksti.

Poke ēšana ir aizsākusies pirms daudziem gadsimtiem – Havaju salās. Havaju virtuvē, poke radās, kad zvejnieki garšoja nogrieztās daļas no sava loma un ēda to kā uzkodu. Tur poke ieguva savu nosaukumu, jo “poke” ir havajiešu vārds, kas nozīmē “sagriezt vai šķērsām sagriezts gabalos”.

Būtībā poke ir Havaju salās aizņemtais japāņu ēdiens, kas pazīstams kā sašimi-sušī, bet tā vietā, lai sagrieztu zivis plānās šķēlēs, tās sagriež kubiņos.

Poke oficiāli kļuva par šī ēdiena nosaukumu tikai pagājušā gadsimta 60. gados, kad poke sāka parādīties pavārgrāmatās un tika pārdots vietējos Havajī tirgos. Un zivs vietā sākotnēji izmantona mazās pelēkās zivis, kas atrastas vietējos rifos, vēlāt lielākas okeāna zivis, piemēram, tunci.

Taču gadiem ejot, mainoties ēdienu kultūrai un ēdienu gaumei, poke sastāvdaļas kļūst citādākas. Pokē, cilvēki no Ķīnas un Japānas, ieviesa, šobrīd neatņemas tā sastāvdaļas – soju un sezama sēklas.

Apmeklējot šodien jebkuru Poke virtuvi, atradīsi tajā ne tikai zivis un jūraszāles, bet vēl garneles, lasi, astoņkājus, žāvētu liellopu gaļu un pat žāvētu sāls mencu utt.

Lai labi garšo Poke ar lasi!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Uzvāri rīsus.

  Solis 2

  Sarīvē gurķi vai sagriez mazos gabaliņos.

  Solis 3

  Sagriez gabaliņos avokado un lasi.

  Solis 4

  Gurķi, avokado, pupiņas, kukurūzu, lasi un rīsus ievieto bļoda no kuras ēdīsi. Visas sastāvdaļas, liec traukā tā, lai katra sastāvdaļa ir savā stūrītī, lai tās nav samaisītas kopā.

  Solis 5

  Visām sastāvdaļām pārlej pāri soju un pārkaisi sezam sēklas.

  Secinājums

  Mūsdienās Poki principā var likt iekšā, ko sirds vēlas, galvenās sastāvdaļa ir jēlā zivs, rīsi, soja un jebkādi svaigie dārzeņi. Atceries, ka katrai receptei var pievienot kaut ko no sevis. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi