Gatavo.com Logo 512x512px

Biešu salāti ar kazas sieru un riekstiem

Biešu salāti ar kazas sieru un riekstiem
 • Sagatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavošanas Laiks
  5 min
 • Porcijas
  2
 • Gatavs
  10 min

Biešu salāti ar kazas sieru un riekstiem ir tiešām ātrs un sātīgs ēdiens. Kazas siera vietā var izmantot, piemēram, Fetas sieru.

Citas salātu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Bietes, salīdzinot ar citiem dārzeņiem, satur maz kaloriju. Tāpēc tās īpaši ieteicamas cilvēkiem, kas vēlas samazināt svaru. Vislabāk sakņaugu ir vārīt vai tvaicēt, bet majonēzes vai krējuma vietā tam pievienot olīveļļu.

Sakņaugu var uzskatīt par labu šķiedrvielu avotu. Šķiedrvielas palīdz uzlabot gremošanas procesus un līdz ar to arī vēdera izeju. Dienā pieaugušam cilvēkam būtu nepieciešams uzņemt 30–35 gramus šķiedrvielu, bet 100 grami biešu satur 2,3 gramus jeb gandrīz 7% no dienā ieteicamā daudzuma.

Bietēs ir daudz vitamīnu un minerālvielu. Ja bietes salīdzina ar citiem dārzeņiem, tad īpaši var uzsvērt tajās esošo folskābi, kāliju, magniju un dzelzi.

Vērtīgas ir ne tikai bietes, bet arī to sula. Biešu sulā antioksidantu daudzums vairākas reizes pārspēj citas, piemēram, tomātu, burkānu, apelsīnu vai ananāsu sulas. Vairāku pētījumu rezultāti arī liecina, ka biešu sulas lietošana uzlabo gremošanas procesus, aizsargā pret DNS oksidatīviem bojājumiem, lipīdu un olbaltumvielu struktūru bojājumiem.

Lail abi garšo biešu salāti ar kazas sieru un riekstiem!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Sagriez bietes kubiņos, liec salātu bļodā.

  Solis 2

  Bļodai pievieno riekstus; eļļu; nedaudz citronpiparus; etiķi un 2 pilienus citrona sulu. Visu apmaisi.

  Solis 3

  Tad pievieno klāt spinātus un kubiņos sagrieztu kazas sieru. Visu viegli apmaisi.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi