Gatavo.com Logo 512x512px

Ātrie biešu salāti

Ātrie biešu salāti
 • Sagatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavošanas Laiks
  5 min
 • Porcijas
  2
 • Gatavs
  5 min

Ātrie biešu salāti piecās minūtēs, ar piecān sastāvdaļām. Bietes ir garšīgas un viegli pievienojamas ēdienos, tādos kā balzamī grauzdētas bietes, humuss, kartupeļi un salāti, kā arī daudz kur citur.

Citas salātu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji, ka biešu sula ir viena no bagātākajām antioksidantu un dabiski sastopamo nitrātu uztura avotiem. Nitrāti (nejaukt ar nitrītiem!) Ir savienojumi, kas uzlabo asinsriti visā ķermenī, ieskaitot smadzenes, sirdi un muskuļus.

Bietes ir dinamisks un daudzpusīgs dārzeņu veids. Tās ir pazīstamas ar savu zemes garšu un aromātu. Daudzi cilvēki tos sauc par superēdienu to bagātīgā uztura profila dēļ.

Papildus krāsainumam jūsu šķīvīm, bietes ir ļoti barojošas un bagātas ar būtiskiem vitamīniem, minerālvielām un augu savienojumiem, no kuriem daudziem ir ārstnieciskas īpašības.

Biešu pieradināšanu var izsekot līdz alēles rašanās brīdim, kas ļauj reizi divos gados novākt lapas un mietsaknes. Bietes tika pieradinātas senajos Tuvajos Austrumos, galvenokārt to zaļumu dēļ, un tās audzēja senie ēģiptieši, grieķi un romieši. Līdz romiešu laikmetam tiek uzskatīts, ka tie tika kultivēti arī to sakņu dēļ. Kopš viduslaikiem bietes tika izmantotas dažādu slimību, īpaši ar gremošanu un asinīm saistītu slimību ārstēšanai. Bartolomeo Platina ieteica lietot bietes ar ķiploku, lai atceltu “ķiploku elpas” ietekmi. 19. gadsimta vidū vīnu bieži krāsoja ar biešu sulu.

Pārtikas trūkums Eiropā pēc Pirmā pasaules kara izraisīja lielas grūtības, tostarp mangelwurzel slimības gadījumus, kā to sauca palīdzības darbinieki. Tas bija simptoms, ēdot tikai bietes.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Ziema ir labākais laiks biešu ēdieniem. Tās ir tik universālas, vari tvaicēt, cept, marinēt, vārīt, ēst salātos un lietot to sulu.

  Solis 1
  bietes, krējums, ķiploks, sāls, citronpipari

  Parasti izmantoju gatavas, paciņā sarīvētas bietes, tas ļoti ietaupa laiku, skatīt attēlā piemēru. Bietes ievieto traukā, kurā gatavosi salātus. Protams, jau gatavās bietes, vari nomainīt uz svaigi paša vārītām bietēm, taču tas aizņems daudz vairāk laika.

  Solis 2
  ķiploki ar ķiplokspiedi uz dēlīša

  Nomizo ķiploku daiviņas, saspied spiedē un liec klāt bietēm.

  Solis 3
  šķīvī bietes, krējums un saspiesti ķiploki

  Pievieno klāt 2 tējkarotes krējuma (krējuma vietā var izmantot arī majonēzi), aptuveni pus tējkaroti sāli un citronpiparus. Visu kārtīgi samaisi.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi