Gatavo.com Logo 512x512px

Biešu, batātes un kvinojas salāti

Biešu, batātes un kvinojas salāti
 • Sagatavošanas Laiks
  45 min
 • Gatavošanas Laiks
  10 min
 • Gatavs
  55 min

Biešu, batātes un kvinojas salāti. Šie salāti ir īsta vitamīnu bumba. Veselīgi un gardi. Nedaudz pacietības gatavojot, lai sasniegtu izcilo salātu rezultātu. Izmēģini un sapratīsi par ko es te runāju.

Citas salātu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Bietes, salīdzinot ar citiem dārzeņiem, satur maz kaloriju. Tāpēc tās īpaši ieteicamas cilvēkiem, kas vēlas samazināt svaru. Sertificēta uztura speciāliste Inga Elksne gan aicināja ņemt vērā, ka, bietes ēdot ar majonēzi vai krējumu, svaru, visticamāk, zaudēt neizdosies. Vislabāk sakņaugu ir vārīt vai tvaicēt, bet majonēzes vai krējuma vietā tam pievienot olīveļļu.

Vārīti saldie kartupeļi (cepti mizā) sastāv no 76% ūdens, 21% ogļhidrātu, 2% olbaltumvielu un niecīgu tauku saturu. 100 g atsauces daudzumā cepts saldais kartupelis nodrošina 90 kalorijas un bagātīgu saturu (20% vai vairāk no dienas vērtības (DV).  A vitamīna (120% DV), C vitamīna (24% DV), mangāna (24%). DV) un B6 vitamīnu (20% DV). Tas ir mērens dažu B vitamīnu un kālija avots (10-19% DV).

Kvinoja. Taču kvinoja nav graudaugs, bet gan pie balandu dzimtas piederīgā – mums labi pazīstamo nezāļu radiniece, tāpēc to reizēm sauc arī par rīsu balandu. Citi tās radinieki ir bietes un spināti. Kvinojas dzimtene ir Andu kalni – mūsdienu Bolīvija, Čīle, Peru, Kolumbija, kas senos laikos bija inku zemes. Inki esot audzējuši kvinoju jau pirms pieciem gadu tūkstošiem. Vēsturnieki ir izpētījuši, ka jau trīs gadu tūkstošus pirms mūsu ēras bijis ap 250 kvinojas šķirņu.

Salīdzinājumā ar miežiem, kukurūzu un kviešiem kvinoja ir krietni bagātāka ar dzelzi, varu, mangānu un cinku, tajā ir arī vairāk kalcija, magnija un kālija, toties mazāk nātrija. Lai gan nātrijs organismam ir nepieciešams, vairākums cilvēku to šodien uzņem par daudz pārmērīgā sāls un sālītu produktu patēriņa dēļ. Kvinoja nesatur glutēnu, tādēļ to var lietot celiakijas slimnieki. Kvinojā ir vairāk olbaltumvielu nekā graudaugu produktos, to var uzlūkot par pilnvērtīgu olbaltumvielu avotu.

Lai labi garšo biešu, batātes un kvinojas salāti.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Uzkarsē cepeškrāsnī līdz 180 °C.

  Solis 2

  Saldo kartupeli un bietes nomizo un sagriez kubiņos.

  Solis 3

  Dārzeņus liec cepešpannā, apber ar garšvielām un pievieno eļļas.

  Solis 4

  Liec cepties 45 min, ik pa laikam dārzeņus apmaisot.

  Solis 5

  Tikmēr novāri kvinoju.

  Solis 6

  Kad viss ir gatavs, bļodā saplucini lapu salātus, pievieno ceptos dārzeņus, sēklas vai riekstus un kvinoju. Pievieno sinepes, eļļu un dažus pilienus laima sulu. Samaisi. Gatavs.

  Secinājums

  Bietes var aizstāt ar citiem dārzeņiem, piemēram, burkāniem, kāli vai seleriju. Salātlapu vietā jebkuru svaigo dārzenīti. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi