Gatavo.com Logo 512x512px

Ātri pagatavojami cepumi

Ātri pagatavojami cepumi
 • Sagatavošanas Laiks
  30 min
 • Gatavošanas Laiks
  10 min
 • Gatavs
  40 min

Ātri pagatavojami cepumi ir tāda uzkoda, ja gribas kaut ko, bez nezini ko. Izmēģini!

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Vārds cepums ir datēts ar vismaz 1701. gadu skotu lietojumā, kur šis vārds nozīmēja “vienkāršā bulciņa”, nevis plānas maizītes, un tāpēc nav skaidrs, vai tas ir viens un tas pats vārds.

Šķiet, ka cepumu izcelsme ir 7. gadsimtā mūsu ēras Persijā, neilgi pēc tam, kad šajā reģionā cukura lietošana kļuva samērā izplatīta. Tie izplatījās Eiropā, musulmaņiem iekarojot Spāniju. Līdz 14. gadsimtam tie bija izplatītas visos sabiedrības līmeņos visā Eiropā, sākot no karaliskās virtuves līdz ielu tirgotājiem. Pirmā dokumentētā figūras formas piparkūku vīriņa eksemplārs bija Anglijas Elizabetes I galmā 16. gadsimtā. Viņa lika izgatavot piparkūku figūras un pasniegt tās pēc dažu viņas svarīgu viesu līdzības.

Tā kā tolaik globālie ceļojumi kļuva plaši izplatīti, cepumi kļuva par dabisku ceļabiedru, modernizētu ekvivalentu visā vēsturē izmantotajām ceļojumu kūkām. Viens no populārākajiem agrīnajiem cepumiem, kas ceļoja īpaši labi un kļuva pazīstams visos kontinentos ar līdzīgiem nosaukumiem, bija jumble, salīdzinoši ciets cepums, kas izgatavots galvenokārt no riekstiem, saldinātāja un ūdens.

Ātri pagatavojami cepumi, lai labi garšo!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  No visām sastāvdaļām pagatavo mīklu, uz 30 min liec ledusskapī.

  Solis 2

  Mīklu izrullē, ar glāzi izspied aplīšus, apviļā cukurā vai dažādās sēkliņās, liec uz ietaukotas cepešpannas.

  Solis 3

  Cep sakarsētā cepeškrāsnī, kamēr gatavs, aptuveni 10-15 min.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi