Gatavo.com Logo 512x512px

Cūkgaļas šašlika receptes

Cūkgaļas šašlika receptes

Cūkgaļas šašlika receptes. Maigs vējiņš, kā rotaļīgs bērns, čaukst cauri zariem, čukstēdams noslēpumus savvaļas puķēm, kas šūpojas tās pakaļ. Gaiss, svaigs un tīrs, nes ziedoša sausserža saldās smaržas un saules sasildītas zāles zemes smaržu. Tur ir uzklāts mūsu piknika galds un cepjas mājās iemarinētais cūkgaļas šašliks. Skaisti vai ne?

Nebūs pārsteigums, ja kāds grilēšanas entuziasts pateiks, ka visgardāk ir gaļu iemarinēt pašam, izvēloties tieši tādas sastāvdaļas, kas paša gaumei visvairāk tīk. 

Piedāvāju dažas cūkgaļas šašlika recepte. Izmēģini un, lai izdodas!

Cūkgaļas šašlika receptes

Vai zināji?

Cūkgaļa ir gaļa, kas iegūta no cūkām. Tas ir visizplatītākais gaļas veids pasaulē. Cūkgaļa un tās ēdieni ir ļoti izplatīti Rietumu pasaulē, it īpaši Centrāleiropā un Austrumeiropā. No cūkgaļas gatavo šķiņķi, karbonādi, bekonu, cūkgaļas desas un citus gaļas produktus.

Musulmaņiem un jūdaisma sekotājiem ir aizliegts ēst cūkgaļu.

Organismā cūkgaļa rada skābu vidi, tāpēc šādus ēdienus gatavo vai pasniedz kopā ar dārzeņiem, kas ir sārmaino elementu avots uzturā.

Cepšanai izvēlas gaļu no dzīvnieka muguras gabala vai ciskas. Kakla gabali, pavēdere un mīkstums no ribām ir mazvērtīgāki. Tos izmanto zupām vai samaļ.

Saldētu gaļu atlaidina lēnām, lai no muskuļu audiem neaizplūstu uzturvielām bagātais šķidrums. Gaļu sadala gabalos pēc atlaidināšanas.

Vecu dzīvnieku gaļa ir tumšāka, cietāka, sastāv no rupjākām šķiedrām, tai ir dzeltenāki tauki, bet ēdienā vairāk ir jūtama gaļas garša. Satur vairāk ekstraktvielu nekā jaunu dzīvnieku gaļa, tāpēc noder buljona vārīšanai.

Uzspiežot uz cūkgaļas liesuma ar pirkstu, tai nevajadzētu būt “atsperīgai”.

Izvairieties no bālas, mīkstas cūkgaļas, kas atrodas iepakojumā un “peld” šķidrumā.

Maltu cūkgaļu centieties iegādāties tādu, kas ir samalta tajā pašā dienā, kad tā tiks iegādāta. Ieteicams, lai malšana notiktu jūsu acu priekšā, no jūsu izvēlētā gaļas gabala. Tādā veidā zināsiet, kas “lācītim vēderā”.

Ja jums ir svarīga cūkgaļas izcelsme, apskatiet produkta sastāvu, tur vajadzētu būt norādei.

Izvairieties no “uzlabotas” cūkgaļas iegādes. Daži ražotāji injicē cūkgaļu ar ūdens, sāls un fosfātu šķīdumu, lai tā neizžūtu. Ūdens procentuālais daudzums parasti ir aptuveni 8 līdz 15 procenti. Tam ir mīksta, gumijas tekstūra un nedaudz asa vai rūgta garša. Rēķinieties ar to, ka šajā gadījumā jūs pērkat ūdeni.

Tev varētu arī patikt

Atbildēt