Gatavo.com Logo 512x512px

Teļa gaļas saltimbocca

Teļa gaļas saltimbocca
 • Sagatavošanas Laiks
  10 min
 • Gatavošanas Laiks
  10 min
 • Porcijas
  4
 • Gatavs
  10 min

Teļa gaļas saltimbocca. Izmēģini uz nokļūsti ar ēdiena garšu Itālijā. 

Saltimbocca ir itāļu ēdiens (populārs arī Šveices dienvidos). Šī ēdiena oriģinālais nosaukums ir Saltimbocca alla Romana. Tas sastāv no teļa gaļas, kas ir izklāta, ietīta ar prosciuto un salviju, un pēc tam marinēta vīnā, eļļā vai sālsūdenī atkarībā no reģiona vai paša garšas. Citās valstīs teļa gaļu aizstāj ar vistu vai cūkgaļu.

Līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Burtiskais Saltimbocca tulkojums ir “lēkt mutē”, kas, iespējams, ir atsauce uz garšu, kas nokļūst jūsu aukslējās pēc pirmā kumosa. Bet arī, iespējams, par ātrumu, kādā to var izgatavot.

Klasisks itāļu ēdiens, kura izcelsme ir no Romas, Saltimbocca tradicionāli tiek gatavots ar plānām teļa gaļas kotletēm, kas ietītas vai papildinātas ar prosciutto, un veselu salvijas lapu, kas bieži tiek nospiesta vai piestiprināta ar zobu bakstāmo. Cepšana pannā padara prosciutto zeltainu, un gaļa iekšpusē ir tik plāna, ka tās pagatavošana burtiski aizņem 2-1 minūtes. Tad tajā pašā pannā tiek pagatavota sviestainā, zīdainā baltvīna mērce – tas aizņem vēl vienu minūti!

Tas ir vienkāršs, klasisks, zemniecisks un pasakains.

Teļa gaļas saltimbocca, lai labi garšo!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Uzkarsē cepeškrāsni līdz 220°C.

  Solis 2

  Sagriez teļa gaļu un saklapē to līdz plānām strēmelītē. Uzkaisi sāli, melnos piparus un uzliec uz katra gabala dažas salvijas lapas.

  Solis 3

  Katru teļa gaļas gabalu aptin ar vītināto gaļu.

  Solis 4

  Pannā izkausē 30 g sviesta. Apcep gaļu līdz zeltainai garozai no abām pusēm.

  Solis 5

  Apcepto gaļu ieliec uzkarsētā cepeškrāsnī, uz 180°C, 5 min.

  Solis 6

  Kamēr gaļa gatavojas cepeškrāsnī, pannā, kurā gatavoji gaļu, ielej vīnu. To tvaicē kamēr vīna daudzums pannā paliek nedaudz mazāk. Intensīvi maisi un pievieno 30 g sviestu. Kad sviests izkusis, mērce ir gatava. Noliec to malā, vēlākam laikam.

  Secinājums

  Gaļu izņemot no cepeškrāsns, ļauj tai nedaudz atdzist. Gaļas gabalus pasniedz ar pārlietu vīna un sviesta mērci. Uztaisi klāt vieglus salātus un vakariņas ir gatavas. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi