Gatavo.com Logo 512x512px

Spinātu pankūkas

spinātu pankūkas
 • Sagatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavošanas Laiks
  15 min
 • Porcijas
  4
 • Gatavs
  15 min

Spinātu pankūkas krāsainām un sātīgām brokastīm. Tumši zaļais lapu dārzenis ar mazliet rūgtenu garšu uzturvērtības ziņā ir viens no noderīgākajiem cilvēka organismam. Lielveikalu laikmetā par tā iegādi nav jāsatraucas visu gadu, tomēr no pavasara līdz rudenim, kad to var audzēt dobēs klajā laukā bez mākslīga mēslojuma un apgaismojuma, tā uzturvērtība ir īpaša. Protams, kā jebkurš produkts, arī spināti jālieto saprātīgā daudzumā.

Citas pankūku receptes meklē ŠEIT

Vai zināji?

 • Ir tāda Starptautiskā pankūku diena, ko svin 26. septembrī.
 • Kapu otrdiena jeb Pankūku diena ir diena pirms Pelnu trešdienas (gavēņa pirmā diena), ko daudzās kristīgās valstīs atzīmē, piedaloties grēksūdzē un absolūcijā, iepriekšējā gada Lielās nedēļas palmu dedzināšanas rituālā, gavēņa upura noformēšanā, kā arī ēdot pankūkas un citus saldumus.
 • 600. gadu pirms mūsu ēras — pirmā reģistrētā pankūku pieminēšana aizsākās senajā Grieķijā.
 • 1100. gads mūsu ēras — Kapu otrdiena (pankūku diena) kļūst par tradicionālu veidu, kā izlietot piena produktus pirms gavēņa – dzimst pankūku brokastis.
 • Pankūkas kā tautas ēdiena statuss sniedzas gadsimtiem senā pagātnē. 1750. gadā izdotajā pavārgrāmatā Country Housewife’s Family Companion autors Viljams Eliss slavēja pankūkas kā vienu no lētākajiem un izdevīgākajiem ēdieniem zemnieku ģimenē.

..

 • Saskaņā ar Oksfordas angļu vārdnīcu, vārds “pankūka”, kas atvasināts no vidus angļu valodas panecake vai ponkake, tika lietots tikai viduslaiku laikmetā. T. Ostina 15. gadsimta kulinārijas grāmatās, lasītājiem ieteikts uzlikt pannu virs uguns, ieliet mīklu un ļaut tai izplatīties, veidojot “pankūku”.
 • Pankūkas ir svētku ēdiens, ko daudzi uzskata par “dzīvības simbolu”. Tāpēc, ka “maize-pankūka, kas pagatavota no neraudzētiem miltiem un ūdens, bija dzīvības palīgs daudzās senās civilizācijās. Spinātu pankūkas.
 • Injera (izgatavota no teff miltiem), ko ēd Etiopijā, Eritrejā un dažās Somālijas daļās, pasniedz kāzās, dzimšanas dienas svinībās un ģimenes pasākumos. Tradicionāli injera tiek baudīta kopā, diviem vai trim cilvēkiem ēdot no viena šķīvja. Ziemeļindijā kāzās parasti tiek pasniegta čilla — pankūka, kas pagatavota no gramu miltiem, kuru pamatā ir aunazirņi.
 • Nīderlandē pannenkoeken ēd brokastīs, pusdienās un vakariņās, līdzīgi kā buchimgae Korejā. Farinata, plakana kūka, kas pagatavota no aunazirņu miltiem, tiek baudīta kā uzkoda Ligūrijā, Itālijā, un Francijā pazīstama kā socca. Saskaņā ar leģendu, farinata bija nejaušs izgudrojums. Ap 1200. gadu vētras laikā mētājās laivas kambīzes saturs, tostarp burkas ar biezenī sagrieztiem aunazirņiem. Aunazirņu masa sastinga un tika pagatavota nākamās dienas saulē, iegūstot apaļus, brūnus ripas, kas ātri tika apēstas. ko izdzīvojušie jūrnieki.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Spinātus nomazgā, atbrīvo no kātiņiem, lapas ber blendera traukā, pievieno 2-3 ēdamkarotes augu eļļas un blendē, līdz tiek iegūta viendabīga spinātu masa.

  Solis 2

  Atsevišķā traukā iesit divas olas, pakāpeniski pievieno pienu un miltus, nepārtraukti maisot ar putojamo slotiņu, līdz tiek iegūta vienmērīga pankūku mīkla bez kunkuļiem.

  Solis 3

  Pankūku mīklai pievieno iepriekš sagatavoto spinātu masu un šķipsniņu sāls. Rūpīgi samaisa ar putojamo slotiņu, iegūstot viendabīgu mīklas konsistenci. Ja šķiet, ka mīkla ir par šķidra, pievieno mazliet vairāk miltu; savukārt, ja mīkla ir pārāk bieza - pievieno pienu.

  Solis 4

  Pannā uzkarsē nelielu daudzumu eļļas un lej uz tās pankūku mīklu - apmēram pusi kausiņa uz vienu pankūku. Cep no katras puses apmēram 1 minūti vai līdz brīdim, kad pankūkas ir gatavas.

  Secinājums

  Pasniedz ar krējumu, zaļumu biezpienu vai mazsālītu lasi pēc izvēles. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi