Gatavo.com Logo 512x512px

Siļķu salāti ar baltajām pupiņām

Siļķu salāti ar baltajām pupiņām
 • Sagatavošanas Laiks
  10 min
 • Gatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavs
  15 min

Siļķu salāti ar baltajām pupiņām ir vēl viena garda salātu recepte. Nebadies no vārda siļķes, garšo lieliski un ir sātīgi. Izmēģini!

Citas salātu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Siļķes ir viena no siļķu dzimtas ģintīm, kas apvieno 3 siļķveidīgo zivju sugas. Mājo seklos mērenās joslas ūdeņos Klusajā un Atlantijas okeānā, Baltijas jūru ieskaitot. Tās ir saimnieciski nozīmīgas zvejas zivis.

Siļķu ģinti Latvijā pārstāv viena suga — reņģe, kas ir Baltijas jūrā dzīvojoša Atlantijas siļķes pasuga. Reņģe ir saimnieciski nozīmīga Baltijas jūras zivs. Šī suga nārsto jūras piekrastes sēkļos. Izšķir rudenī un pavasarī nārstojošas reņģu populācijas. Pēc nārsta reņģes aizceļo tālu no krasta un izklīst mazākos baros. Dažreiz nelieli reņģu bariņi ieklejo piejūras upēs un ezeros.

Siļķes ir vidēji lielas, sudrabainas zivis ar tumšu muguru un izvirzītu apakšžokli. Ķermenis slaids, proporcionāli garš, nedaudz no sāniem saplacināts. Vēders noapaļots, to sedz ķīļveida zvīņas. Žaunu vāki noapaļoti. Tām ir viena muguras spura, kas atrodas apmēram ķermeņa vidusdaļā. Vēdera spuras atrodas tieši apakšā muguras spurai vai novirzītas nedaudz uz aizmuguri. Tām parasti ir 9 stari. Visām spurām stari ir mīksti. Uz sāniem nav sānu līnijas.

..

Pupiņas jeb lima pupiņas (Phaseolus lunatus) Eiropā dēvē par sviesta pupiņām, bet latviešu dārzkopības terminoloģijā par sviesta pupiņām sauc zemo pupiņu šķirnes ar ēdamām pākstīm. Peruāņu pupiņas ir viengadīgi vai divgadīgi, vijīgi vai krūmveida augi.

Lauka pupa ir viengadīgs tauriņziežu dzimtas pākšaugs. Tā dabiskais izplatības areāls ir Ziemeļāfrika, Tuvie Austrumi un Dienvidāzija, bet mūsdienās šo kultūraugu kultivē teju vai visā pasaulē. Visizplatītākās varietātes ir cūku, dārza jeb rupjsēklu pupas, lopbarības jeb sīksēklu pupasun zirgu jeb vidējrupjsēklu pupas.

Pārdošanā var atrast dažādu krāsu kāršu pupas, baltās pupas, cūku pupas. Atkarībā no šķirnes tās mēdz būt apaļas, apaļi plakanas vai plakanas, to krāsa – dzeltena, zaļa, pelēka, brūna, sarkanīga vai melna. Arī ēdienu klāsts, kas no šiem pākšaugiem var tapt, ir plašs: sautējumi ar citiem dārzeņiem vai graudaugiem, zupas, sviestmaižu smēriņi, salāti. Daži kulinārijas meistari gatavo arī kēksus un cepumus, sviestu vai margarīnu aizvietojot ar blendētām pupām.

Lai labi garšo siļķu salāti ar baltajām pupiņām!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Siļķes fileju sagriez nelielos gabalos.

  Solis 2

  Sīpolu sagriez smalkos kubiņos.

  Solis 3

  Pēc tam visus produktus liec salātu bļodā, pārlej ar etiķu un eļļas. Pievieno majonēzi un garšvielas. Samaisi.

  Solis 4

  Pašās beigās pārkaisi ar nedaudz sakapātām dillēm un pētersīli.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi