Gatavo.com Logo 512x512px

Saldā čili mērce

Saldā čili mērce
 • Sagatavošanas Laiks
  3 min
 • Gatavošanas Laiks
  2 min
 • Porcijas
  1
 • Gatavs
  5 min

Saldā čili mērce. Eksotiskāku garšu cienītāji var pagatavot šo salātu mērci, kura pamatā ir pikantais čili un saldais mango, veidojot harmonisku garšu salikumu. Šai mērcei gan vajadzēs jaudīgu blenderi, kas tiks galā ar sastāvdaļu sasmalcināšanu. Saldā čili mērce ļoti labi piestāvēs krāsnī zeltaini apceptiem kartupeļiem vai frī, piešķirot tiem patīkamu svaigumu, bet īpaši labi der ar kartupeļu čipsiem.

Citas mērču receptes skaties ŠEIT.

Vai zināji?

Čiilī pāksts pateicoties savai asajai garšai un sildošajām īpašībām, tas lieliski palīdz uzturēt formā cilvēka fizisko veselību un modru garu.

Palīdz novērst kuņģa čūlu, sirds un asinsvadu slimības, kā arī tam ir sāpes mazinoša iedarbība. Čili ir arī A vitamīna un beta-karotīna avots, kā arī E vitamīna un šķiedrvielu avots. 

Asie pipari iznīcina baktērijas, kas ir nelabvēlīgas kuņģa videi. Šāda veida pipari palīdz arī atbrīvoties no liekā svara un dod papildu enerģiju organismam. Pipariem ir asa garša, jo tie satur daudz ēterisko eļļu.

Visasākās ir čili pāksts iekšējās baltās šķērssieniņas un arī sēklas. Asumu var samazināt, ja to visu iztīra, taču, regulāri ēdot čili, iespējams, pienāks brīdis, kad tas šķitīs gluži lieki.

Kaltētas čili pākstis bieži vien ir asākas par svaigām. Tās ātri un vienkārši var sasmalcināt ar šķērēm.

Ar čili pākstīm jāapietas uzmanīgi. Nazis un rokas pēc čili griešanas rūpīgi jānoskalo aukstā ūdenī. Karsējot čili eļļā vai citās taukvielās, jāpiesargās no karstajiem tvaikiem, kas ir ļoti dedzinoši.

Regulāri ēdot un izgaršojot čili, paveras pavisam cita garšu pasaule, jo čili nenogalina ēdiena garšu, tieši pretēji – palīdz to izcelt un uzsvērt dažādas aromātu nianses. Lai atrastu sev piemērotāko, ir regulāri jātrenējas – sākumā jāpievieno ēdienam tikai kāds nieks čili asuma, pēc tam vairāk un vēl vairāk, līdz kādā reizē šķietami ugunīgais ēdiens sniegs gan baudu, gan ļaus izjust visdažādākās garšu nianses.

Lai labi garšo saldā čili mērce!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Nomizotu mango.

  Solis 2

  Blenderī ievieto mango bez kauliņa, čili (bez sēkliņām) un atlikušās sastāvdaļas. Visu sablendē līdz viendabīgai masai. Gatavs.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi