Gatavo.com Logo 512x512px

Liellopa gulaša mērce

Liellopa gulaša mērce
  • Sagatavošanas Laiks
    1 h
  • Gatavošanas Laiks
    15 min
  • Gatavs
    1, 15 h

Liellopa gulaša mērce ir vēl viena klasiskā mērce. Gaļas mīkstumiņš un garša ir neaizmirstama.

Citas mērču receptes meklē ŠEIT.

Nosaukums cēlies no ungāru valodas gulyás. Vārds gulya nozīmē ‘liellopu ganāmpulks’ ungāru valodā, un gulyás nozīmē ‘gans’ vai ‘kovbojs’.

Gulašs ir gaļas un dārzeņu zupa, liellopa gulaša mērce vai sautējums, kas garšots ar papriku un citām garšvielām. Gulašs, kura izcelsme ir Ungārijā, ir izplatīta maltīte, ko galvenokārt ēd Centrāleiropā, bet arī citās Eiropas daļās. Tas ir viens no Ungārijas nacionālajiem ēdieniem un valsts simbols.

Vārds gulyás sākotnēji nozīmēja tikai “gans”, bet laika gaitā ēdiens kļuva par gulyáshús (“gulaša gaļa”) – tas ir gaļas ēdiens, ko gatavoja gani. Viduslaikos Centrāleiropas ungāru gans izmantoja visas iespējamās dzīvnieka daļas, kā tas bija ierasts.

Tās izcelsme meklējama jau 10. gadsimtā. Tolaik pagatavoto un aromatizēto gaļu žāvēja ar saules palīdzību un lika no aitas vēderiem ražotos maisos, lai pagatavotu maltīti, bija nepieciešams tikai ūdens. Agrākās gulaša versijās nebija iekļauta paprika, jo Eiropā to ieveda tikai 16. gadsimtā.

Sastāvdaļas

    Pamācība

    Solis 1

    Gaļu sagriez nelielos gabaliņos, viegli apcep, uzlej verdošu ūdeni un sautē kopā ar sagrieztu sīpolu un rīvētu burkānu. Sautē uz nelielas uguns, mazliet pievienojot eļļu.

    Solis 2

    Tad katlā pielej vēl vienu glāzi ūdens, turpini sautēt, kamēr gaļa ir mīksta (aptuveni 1 h). Gaļai jābūt nedaudz pārklātai ar buljonu. 10 min pirms gaļa gatava, pieber sāli, pievieno lauru lapu, papriku un piparus.

    Solis 3

    ½ glāzes silta ūdens izšķīdini tomātu pastu, miltus un skābo krējumu. Visu kārtīgi samaisi, lai nav kunkuļu, pievieno gulašam. Apmaisi. (Var uzreiz visu pievienot gulašam, bez papildus ūdens, tad tik cītīgāk jāmaisa.)

    Solis 4

    Mērcei vajadzētu nedaudz sabiezēt, ja liekas, ka par biezu, pievieno ūdeni. Ja liekas, ka par šķidru - miltus.

    Secinājums

    Gaļa ir dažāda, līdz ar to gatavošanas laiks var būt atšķirīgs, bet aptuvenais gaļas gatavošanas laiks ir 1 h. Lai labi garšo!

    Tev varētu arī patikt

    Atstāt Atsauksmi