Gatavo.com Logo 512x512px

Pildītā paprika ar sēnēm

Pildītā paprika ar sēnēm
 • Sagatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavošanas Laiks
  20 min
 • Porcijas
  3
 • Gatavs
  35 min

Pildītā paprika ar sēnēm ir savā ziņā interesants ēdiens. Vispār pildīta paprika ir interesants, taču arī universāls ēdiens. Ar ko tik nevar pildīt papriku.

Pildītā paprika ar gaļu recepti meklē ŠEIT.

Vai zināji, ka paprika ir pildīta ar vitamīniem, kā C vitamīnu, dzelzi un beta-karotīnu, kas novērš vasaras raibumu un vecuma plankumu rašanos. Tie uzlabo sejas ādu, ierobežojot melanīna ražošanu, kas ir atbildīga par ādas tumšāku veidošanos. Pildītā paprika ar sēnēm.

Paprika jeb saldie pipari, pipari vai capsicum ir augu augļi Capsicum annuum sugas Grossum šķirnes grupā. Augu šķirnes ražo dažādu krāsu augļus, tostarp sarkanu, dzeltenu, oranžu, zaļu, baltu un violetu. Paprikas dažreiz tiek grupētas ar mazāk asām piparu šķirnēm kā “chilli pipari”. Lai gan tie ir augļi – botāniski klasificēti kā ogas -, tos parasti izmanto kā dārzeņu sastāvdaļu. Paprikas struktūra un forma ir līdzīga neatkarīgi no to krāsas. Gluda ārējā miza aizsargā svaigu, kraukšķīgu mīkstumu iekšpusē. Augļi ir dobi, neskaitāmas sēklas sakopojas centrā un pie sienām pieķeras baltai membrānai. Vēlamie papriku audzēšanas apstākļi ir silta, mitra augsne, un temperatūrai ir jābūt diapazonā no 21 līdz 29°C.

Paprikas dzimtene ir Meksika, Centrālamerika un Dienvidamerikas ziemeļi. To sēklas 1493. gadā ieveda Spānijā un pēc tam izplatījās pa Eiropu un Āziju. Vieglas paprikas šķirne tika izstrādāta 1920. gados SegedāUngārijā.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Papriku pārgriez uz pusēm un izņemt ārā serdi. Jāsanāk ir sešām pusītēm.

  Solis 2

  Gurķi, tomātu, 3 šķēles sieru, šampinjonus, sīpolu – sagriez mazos gabaliņos. Ieber bļodā un pievieno 1 ēdamkaroti tomātu mērci un majonēzi – visu samaisi.

  Solis 3

  Sagriez 6 šķēlēs sieru.

  Solis 4

  Paprikas pusītēs pildi ar sagatavoto masu. Pāri visam uzliec siera šķēlīti.

  Solis 5

  Uz cepešpannas liec cepamo papīru un sagatavoto papriku. Liec cepties krāsnī uz 180°C, aptuveni 20 min.

  Secinājums

  Paprikā ir likti iekšā dažādi produkti – gaļa, desa, marinēti gurķi, loki, rīvēti burkāni u.c., respektīvi, viss kas ir ledusskapī. Citreiz, kad gribas šo visu pagatavos pavisam ātri, var izmanto mikroviļņu krāsni (sildīt līdz 5 min). Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi