Gatavo.com Logo 512x512px

Peldošās salas

Peldošās salas
 • Sagatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavs
  20 min

Peldošās salas. Franču valodā pazīstama arī kā “île flottante”, ir viegls, pūkains un krēmīgs klasisks franču deserts. Pagatavots no piena, cukura, olām un vaniļas. Deserts ir ne tikai vienkārši pagatavojams, bet arī bez glutēna!

Papildini to ar savu iecienītāko garnējumu, piemēram, riekstiem, karameli, šokolādi vai augļiem, un jūs iegūsit elegantu, uzkrītošu saldo našķi, kas noteikti iepriecinās cilvēkus.

Ja ir kāds deserts, ko es ar prieku atceros no savas bērnības.

Citas desertu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Tātad, kas ir peldošās salas deserts? Patiesībā tas ir klasisks franču deserts. Nosaukums cēlies no tā līdzības ar “peldošu salu”, kad jūs uzliekat vārītu olu uz krēmveida olu krēma (pazīstams arī kā creme anglaise). To sauc arī franču “valodā oeufs à la neige”, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē “sniega olas”. Ungārijā un Rumānijā to sauc par “putnu pienu”. 

Neskatoties uz to izsmalcināto un smalko izskatu, diezgan vienkārši pagatavot. Tomēr tas prasa pacietību un precizitāti. Ja vēlaties nevainojamu rezultātu, ir ļoti svarīgi ievērot recepti tieši tā, kā rakstīts.

Lai labi garšo peldošās salas!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Olu dzeltenumus un pusi cukura sakul ar mikseri, līdz iegūst gaišu, gaisīgu masu.

  Solis 2

  Atsevišķi kul baltumus. Pakāpeniski pievieno atlikušo cukuru un sakul stingrās putās.

  Solis 3

  Nelielā katliņā liec vārīties pienu, saldo krējumu un vaniļu. Tajā vāri saputotos baltumus, pasmeļot ar ēdamkaroti, – apmēram minūti no katras puses. Liec malā.

  Solis 4

  Sakultajiem dzeltenumiem, nepārtraukti maisot, pavisam sīkā strūkliņā pievieno nelielu daļu katliņa satura (raugot, lai ola neizcepas). Sajauc un tieši tāpat, sīkā strūkliņā, nepārtraukti maisot, lej atpakaļ katlā.

  Solis 5

  Maisot karsē (neļauj uzvārīties), līdz mērce nedaudz sabiezē. Ļauj mazliet atdzist, lej šķīvjos un tajā sēdina olbaltuma salas.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi