Gatavo.com Logo 512x512px

Medus un sinepju mērce ar apelsīnu

Medus un sinepju mērce ar apelsīnu
 • Sagatavošanas Laiks
  2 min
 • Gatavošanas Laiks
  2 min
 • Porcijas
  1
 • Gatavs
  4 min

Medus un sinepju mērce ar apelsīnu. Medus un sinepju kombinācija ir pazīstama daudziem, īpaši marinējot gaļu. Apelsīnu asu iemīlējusi kādu laiciņu, to sulu pilinu klāt salātiem, marinādēm un mērcītēm.

Šī saldi pikantā mērce ļoti labi derēs krāsnī ceptām kartupeļu šķēlītēm vai vienkārši pārlej to ar mizu vārītiem mazajiem kartupelīšiem, samaisi un baudi ar svaigajiem salātiem vai pasniedz aromātiskos kartupeļus kā piedevu gaļas ēdieniem. Sinepes ar medu veido pasakainu savienību.

Citas mērču receptes skaties ŠEIT.

Vai zināji?

Sinepes ir viengadīgi krustziežu dzimtas lakstaugi. Stublājs zarains, lapas ar kātu. Zied dzelteni, sakopoti ķekaros. Auglis — pākstenis, sēklas sīkas, apaļas, brūnas, gaiši dzeltenas vai melnas. Zied no jūnija līdz augustam.

Lapu sinepju lapās ir daudz vitamīnu, mikroelementu, minerālsāļu. Tās satur karotīnu, rutīnu, B1, B2, PP vitamīnu, īpaši daudz C vitamīna. Daudz arī kalcija, fosfora un dzelzs sāļu. Uzturā izmanto galvenokārt svaigā veidā. Jauc salātos, kā arī iesāla un konservē. Garšas ziņā lapu sinepes ir līdzīgas pārējām sinepēm.

Šķipsniņa sinepju sēklu dienā ievērojami uzlabo gremošanu, novērš aizcietējumus, attīra ādu, diabēta slimniekiem samazina cukura daudzumu asinīs, kā arī uzlabo reproduktīvo funkciju sievietēm. Sinepju sēklas ierosina ēstgribu, pastiprina kuņģa sulas izdalīšanos, iedarbojas kā pretiekaisuma un spēcīgs antiseptisks līdzeklis.

Ārīgai lietošanai izmanto sinepju pulveri — plāksteros un vannās. Sinepju spirtu — kompresēs un ierīvēšanā. Kāju vannošanā sinepju pulveris palīdz pret saaukstēšanos un pārmērīgas atdzišanas. Ārējai lietošanai sinepju pulveri nedrīkst apliet ar verdošu ūdeni, jo tādā gadījumā ferments mirozīns tiks noārdīts un sinepju eļļa, kura dod galveno terapeitisko efektu, neveidosies. Ūdens temperatūrai jābūt ne augstākai par 55—60°C.

Lai labi garšo medus un sinepju mērce ar apelsīnu!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Traukā lej sulu no viena apelsīna (tas nekas, ja trāpās augļa mīkstums), pievieno šķidru medu un sinepes. Pieber šķipsnu sāli un lēnā strūklā lej klāt olīveļļu, nepārtraukti putojot visu ar slotiņu.

  Secinājums

  Maisīšanas laikā sinepēm un medum vajadzētu izšķīst. Ja tas tik ātri nenotiek, ļauj salātu mērcei kādu brīdi nostāvēties un tad atkal samaisīt pirms pasniegšanas. Kad salātu mērce izšķīdusi, pagaršo un līdzsvaro garšas – varbūt vajag vēl sāli, pikantumam sinepes vai skābumam pievieno nedaudz citronu sulu. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi