Gatavo.com Logo 512x512px

Vienkāršā karija mērce

Vienkāršā karija mērce
 • Sagatavošanas Laiks
  2 min
 • Gatavošanas Laiks
  2 min
 • Porcijas
  1
 • Gatavs
  4 min

Vienkāršā karija mērce. Karija mērce lieliski kopā iet ar vistiņu. Liekas tā arī ir tāda klasika. Novāri rīsus, apcep vistiņu un karija mērce klāt. Vakariņas gatavas! Izmēģini!

Citas mērču receptes skaties ŠEIT.

Vai zināji?

Karijs (Tamila valodā kari) ir garšvielu maisījums no garšvielām, kuras pamatā ir kurkumas sakne. Indijā tradicionāli kariju pievieno gaļai, zivīm, rīsiem un dārzeņiem. Šī garšviela ir arī ļoti populāra un augsti novērtēta, jo spēj dot ēdieniem zeltainu nokrāsu un brīnišķīgu aromātu. Kariju pat pievieno saldajam plovam.

Kā komerciāli pieejams Rietumu tirgos, karija pulveris ir salīdzināms ar tradicionālo Indijas garšvielu maisījumu, kas pazīstams kā “garam masala”.

Tā tika iecerēta kā gatava sastāvdaļa, kas paredzēta indiešu mērces aromāta atkārtošanai, to vispirms pārdeva Indijas tirgotāji britu tirgotājiem. Karija pulveris tika izmantots kā sastāvdaļa 18. gadsimta britu recepšu grāmatās, un tas bija komerciāli pieejams no 18. gadsimta beigām, un tādi zīmoli kā Crosse & Blackwell un Sharwood’s ir saglabājušies līdz mūsdienām. 

Sastāvdaļa “karija pulveris” kopā ar norādījumiem par tā pagatavošanu ir redzama arī 19. gadsimta ASV un Austrālijas pavārgrāmatās un reklāmās. Britu tirgotāji ieveda pulveri Meiji Japānā 19. gadsimta vidū, kur tas kļuva pazīstams kā japāņu karijs.

Rietumos vārds “karijs” ir plaša atsauce uz dažādiem Indijas karija veidiem, kas gatavoti ar dažādām garšvielu kombinācijām Indijas subkontinentā. Mērcei līdzīgais komponents, ko raksturo “karijs”, ir atvasināts no tamilu vārda kaṟi, kas burtiski nozīmē “mērce” vai “rīsu garša”, un tas atrod sinonīmus ar citām reģionālām atsaucēm uz vietējiem ēdieniem, kas Indijas subkontinentā attīstījušies tūkstošiem gadu. piemēram, “jhol”, “shorba” un “kalia“.

Lai labi garšo vienkāršā karija mērce!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Ananasu, ķiplokus, citronu sulu, sāli, cukuru un kariju sablendē viendabīgā masā.

  Solis 2

  Pēc tam ananasa maisai pievieno skābo krējumu. Samaisi un atļauj nedaudz pastāvēt, lai garšas savelkas. Gatavs.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi