Gatavo.com Logo 512x512px

Mākoņainais kakao krēms

Mākoņainais kakao krēms
 • Sagatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavošanas Laiks
  20 min
 • Gatavs
  25

Mākoņainais kakao krēms, ko noteikti esi baudījis kādā skolas ēdnīcā vai Padomju laikos. Šim desertam noteikti vajadzētu dod otro elpu – pamēģini šo vienreizējo un vienkāršo recepti.

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Kakao koka dzimtene ir Centrālamerikas un Dienvidamerikas tropiskie reģioni, un tā augļus pirms 4000 gadiem patērēja pirmskolumbiešu kultūras, piemēram, maiji. Vārds “kakao” cēlies no olmeku vārda “ka-ka-w”, un acteku valdniekam Moctezuma II ļoti patika dzert putojošu, rūgtu dzērienu, kas pagatavots no maltām kakao sēklām, ko sauc par xocōlātl.

Mūsdienās 70% kakao audzē Rietumāfrikā. Kakao augiem ir divas ēdamas daļas: sēklas (sauktas arī par pupiņām) un augļi. Ja jūs kādreiz esat ēdis šokolādi, jūs esat ēdis kakao sēklas. Tie tiek raudzēti, samalti pastā, saldināti un dažreiz aromatizēti, lai radītu visu, sākot no Hershey’s šokolādes tāfelītēm un beidzot ar Guittard gardēžu šokolādes vafelēm.

Kakao ir īsts superēdiens, kas satur vairāk antioksidantu nekā mellenes, kā arī labu daudzumu dzelzs, kalcija un magnija. Kakao ir arī iemesls, kādēļ tiek uzskatīts, ka tumšajai šokolādei ir labvēlīga ietekme uz veselību — tas ir ievērojams flavonoīdu avots, kas var labvēlīgi ietekmēt sirds un asinsvadu veselību, un teobromīns, rūgtais alkaloīds, kas līdzīgs kofeīnam, kas, domājams, uzlabo garastāvokli un enerģiju.

Kakao var izvēlēties no plaša produktu klāsta, sākot no ekstraktu tinktūrām un augļu sulām līdz pulverim un šokolādes tāfelītēm. Kakao pupiņas ir drupinātas, neapstrādātas kakao pupiņas. Iedomājieties, ka ēdat 100% tumšās šokolādes tāfelīti: tā garšo kakao našķi. Tās ir blīvas un kraukšķīgas, ar augļu notīm un spēcīgu rūgtu pēcgaršu, kas līdzīga espresso pupiņām. Kakao pulveris ir izgatavots no kaltētas presētu kakao nibu pastas, kas vēl vairāk koncentrē šo tumšās šokolādes garšu. Lai gan tie izklausās līdzīgi, atšķirība starp kakao pulveri un kakao pulveri ir vairāk nekā daži apmainīti patskaņi. Kakao pulveri gatavo, auksti presējot neapstrādātas kakao pupiņas, savukārt kakao pulveri gatavo no pupiņām, kas apstrādes laikā ir grauzdētas. No garšas viedokļa atšķirība ir diezgan minimāla, un kakao pulveri var aizstāt ar kakao pulveri attiecībā 1:1. Kakao sviests (pazīstams arī kā kakao sviests) tiek iegūts, auksti spiežot eļļu no kakao pupiņām, radot gludus un stabilus taukus, kas, tāpat kā kokosriekstu sviests, kūst istabas temperatūrā. To parasti izmanto šokolādes pagatavošanai, un tas ir arī populārs dabīgs mitrinātājs.

Kakao pulveris ir vispieejamākais un daudzpusīgākais kakao veids. Izmēģini – Mākoņainais kakao krēms!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  12 g želatīnu pārlej ar nelielu daudzumu ūdens un uzbriedini.

  Solis 2

  Sakul saldo krējumu ar aptuveni 5 ēd.k. cukuru, lai veidojas vijīgas putas.

  Solis 3

  Citā bļodā sakul olas dzeltenumu ar kakao, tad pamazām lej klāt uzkarsētu pienu un iekul. Un iemaisi uzbriedināto želatīnu. Visu kārtīgi samaisi, lai nav palikuši želatīna vai cukura gabaliņi.

  Solis 4

  Kad masa sāk biezēt, iemaisi saputoto krējumu un izlej masu traukā.

  Solis 5

  Trauku liec ledusskapī uz pāris stundām, lai tas sacietē.

  Secinājums

  Šo kakao krēmu parasti pasniedz ar ķīseli. Šokolādes krēmu sagriez gabaliņos, bļodiņā lej ķīseli un liec virsū gatavo šokolādes krēmu. Gatavo.com izmanto slinko variantu un izmanto sausos Alojas ķīseli 200 g., kas ir ļoti ātri pagatavojami. Bet, protams, labāk ir gatavot savu ķīseli no svaigām ogām. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi