Gatavo.com Logo 512x512px

Lēcas tomātu mērcē ar sīpoliem

Lēcas tomātu mērcē ar sīpoliem
 • Sagatavošanas Laiks
  30 min
 • Gatavošanas Laiks
  30 min
 • Porcijas
  2
 • Gatavs
  30 min

Lēcas tomātu mērcē ar sīpoliem – noteikti vienkāršs un sātīgs ēdiens. Lēcas satur ne vien ievērojamu daudzumu olbaltumvielu, bet arī daudz šķiedrvielu. Kā arī ir izcils vitamīna B9 (folijskābes) un ievērojams minerālvielu – dzelzs, fosfora, cinka – avots.

Citas veģetāras receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Lēcas ir tikušas plaši lietotas uzturā jau kopš vēlā akmens laikmeta, un ir viena no pirmajām labībām, kas kultivēta Tuvajos Austrumos.

Atšķirībā no citiem pākšaugiem, lēcas var pagatavot ātri – tās nav nepieciešams mērcēt. Arī vārīšanas laiks ir īsāks – gatavas apmēram pusstundas laikā.  Atsevišķi vērts izcelt arī ātri vārāmās lēcas. Dažiem rodas bažas: vai tās ir tikpat veselīgas? Jā! Lēcu vārīšanas laiku pagarina divas lietas – pākšauga apvalciņš un sēklas apjoms. Ātri vārāmajām lēcām ir noņemts apvalciņš, un tās ir sašķeltas divās daļās. Šāds produkts saglabā lielāko daļu svarīgu uzturvielu, taču jāņem vērā, ka vislabāk tas derēs putrai vai biezzupai, jo ātri izvārās un zaudē formu.

 • Lēcas atšķiras pēc krāsām un izmēriem. Populārākās ir brūnās lēcas. Gatavojot tās neizjūk. Labi derēs zupām, sautējumiem, salātiem, kā papildinājums graudaugiem un gaļai.
 • Franču lēcas izskatās pēc zaļgana marmora. Garša tām ir viegli piparota, labi iederas zupās un salātos.
 • Zaļās lēcas pēc garšas var nedaudz atgādināt riekstus. Gluži kā franču lēcas labi izskatīsies zupās un salātos, jo vārīšanas laikā nezaudē savu formu.
 • Sarkanās un dzeltenās lēcas ir citādākas. Parasti tās pārdošanā ir šķeltā veidā un līdz ar to prasa krietni īsāku vārīšanas laiku. Tās ātri izvārās un zaudē apaļo formu, kas nozīmē, ka šo pākšaugu vēlams izmantot mērcēm, biezzupām un sautējumiem. Garša tām viegli salda.
 • Melnās “Beluga” lēcas ir pavisam rets viesis mūsu veikalu plauktos. Kā var noprast pēc nosaukuma, tās izskatās pēc melnajiem ikriem, taču garšā jūras notis neatradīsiet. Interesants risinājums šim meklējams vegāniskajā virtuvē – marinējot šādas lēcas kopā ar nori lapām, sojas mērci un melno sāli, tās tiešām sāk garšot pēc ikriem. Laba ideja tiem, kas uzturā nevēlas vai nedrīkst lietot zivju produktus!

Lai labi garšo lēcas tomātu mērcē ar sīpoliem!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Noskalo lēcas, uzbriedini aukstā ūdenī 20-30 min., notecini.

  Solis 2

  Liec lētas katlā, lej ūdeni, pievieno sāli. Vāri līdz lēcas ir mīkstas.

  Solis 3

  Sīki sagriez sīpolus un apcep eļļā. Pievieno tomātu pastu, samaisi.

  Solis 4

  Gatavas lēcas notecina, samaisa ar apceptiem sīpoliem.

  Secinājums

  Ja uzturā lieto gaļu, vari pievienot, gabaliņos sagrieztu žāvētu gaļu. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi