Gatavo.com Logo 512x512px

Kotletes ar krabju jeb surimi nūjiņām

Kotletes ar krabju jeb surimi nūjiņām
 • Sagatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavs
  10 min

Kotletes ar krabju jeb surimi nūjiņām varētu izklausīties visai neierasti, bet pēc garšas ir kā zivju kotletes. Tā kā principā lielālākā daļa sastāvdaļas ir ēdamas bez cepšanas, tad pagatavošana ir super ātra. Ēdiens ir gatavs, kad ola ir izcepusies.

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Krabju nūjiņas, īstenībā jāsauc par surimī nūjiņām.

Kaut produkta nosaukumā rakstīts “krabju nūjiņas”, krabju gaļas tajā nav. Galvenā šā produkta sastāvdaļa ir surimi (tulkojumā no japāņu valodas nozīmē “maltā gaļa”), ko gatavo no dažādu zivju (heka, mintaja un citām mencas sugas zivīm) masas, kam pievieno pārtikas piedevas, cukuru, cieti, dabīgu vai mākslīgu krabju ekstraktu, bet iekrāso ar sārto krāsvielu, piemēram, paprikas ekstraktu.

Interesanti, ka krabju jeb surimi nūjiņas arvien mazāk satur zivju masu (lielākoties tikai 30–40%), surimi tiek aizstāts ar augu valsts izejvielām: soju, cieti, eļļu un dažādām pārtikas piedevām.

Kā izgatavo krabju jeb surimi nūjiņas

Izrādās, ka patiesībā šis produkts tiek izgatavots no zivju maltās gaļas. Tā nonāk fabrikās jau sasaiņota briketēs. Malto gaļu atsaldē, vēlreiz sasmalcina un sajauc ar sviestu.

Pēc tam masu izrullē plānās plāksnēs, satin un izveido rullīšus. Pēc tam tos nokrāso un sagriež. Krabju nūjiņu garša un smarža tiešā veidā atkarīga no tā, kādas zivs maltā gaļa izmantota.

Protams, šajā produktā tāpat kā daudzos citos pievieno aromatizētājas, biezinātājus un garšas pastiprinātājus. Taču – ja visi ražotāji ievēro galvenos krabju nūjiņu izgatavošanas noteikumus un iepērk kvalitatīvu malto gaļu, nenāks par sliktu pievienot iecienīto produktu salātiem.

Lai labi garšo kotletes ar krabju jeb surimi nūjiņām.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Sadali surimi nūjiņās mazākos gabaliņos (daudzums atkarīgs no tevis paša).

  Solis 2

  Pēc tam surimi sajauc ar pārējām sastāvdaļām un veido kotletītes.

  Solis 3

  Cep uz pannas no abām pusēm. Liekot uz pannas nedaudz piespied, lai ir plakanas. Tik vienkārši! Gatavs!

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi