Gatavo.com Logo 512x512px

Garneles un rīsi karija mērcē

Garneles un rīsi karija mērcē
 • Sagatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavošanas Laiks
  30 min
 • Porcijas
  4
 • Gatavs
  45 min

Garneles un rīsi karija mērcē. Ēdiens, kas ir tik krāsains un aromatizētas ar ingveru, ķiplokiem un karija pulveri. Vai sajuti jau smaržu? Garneles un rīsi karija mērcē ir ideālas vakariņas vai pusdienas.

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Garneles mājo gan saldūdens, gan sālsūdens tilpnēs, gan siltos ūdeņos, gan aukstos. Tās ir sastopamas visos okeānos un jūrās. Garneļu infrakārtā ir apmēram 3000 sugas, kas iedalītas 15 virsdzimtās. Baltijas jūrā mājo 3 sugas: parastā garnele (Palaemon adspersus), smilšu garnele (Crangon crangon) un Eiropas akmeņu garnele (Palaemon elegans).

Garneles ir nozīmīgs barības avots daudziem dzīvniekiem, sākot ar zivīm un beidzot ar vaļiem. Tām piemīt izcila dzīvotspēja piesārņotos ūdeņos, tādēļ spēj uzkrāt un vēlāk nodot pa barības ķēdi uz augšu augstas koncentrācijas toksīnu devu. Garneles savā uzturā plaši izmanto arī cilvēki.

Karijs (Tamila valodā kari) ir garšvielu maisījums no garšvielām, kuras pamatā ir kurkumas sakne. Indijā tradicionāli kariju pievieno gaļai, zivīm, rīsiem un dārzeņiem. Šī garšviela ir arī ļoti populāra un augsti novērtēta, jo spēj dot ēdieniem zeltainu nokrāsu un brīnišķīgu aromātu. Kariju pat pievieno saldajam plovam.

Populāri ēdieni ar kariju: rīsi, dārzeņu ragu, vistas salāti, liellopu gaļas fileja, frikadeles, maltā gaļa, makaroni ar vistas gaļu.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Uzvāri rīsus.

  Solis 2

  Sagriez smalki sīpolus un ķiplokus.

  Solis 3

  Uzkarsē eļļu pannā uz vidēja uguns. Pievieno sīpolu, ¼ tējkaroti sāli, ingveru un piparus. Cep, laiku pa laikam apmaisi, 6 līdz 8 min.

  Solis 4

  Pievieno ingveru un ķiplokus, kariju. Cep vēl 3 min.

  Solis 5

  Visam uz pannas pievieno izvārītos rīsus.

  Solis 6

  Pielej klāt 1 glāzi ūdens un turpini cept uz lēnas uguns - 5 minūtes.

  Solis 7

  Pēc tam pievieno klāt garneles un visu cep, aptuveni vēl 5 min.

  Solis 8

  Sagriez pus citronu šķēlītēs. Otru pusi izmanto sulai - uzpilini uz porcijām.

  Secinājums

  Šo ēdienu rotā ar sagrieztajām citrona šķēlēm. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi