Gatavo.com Logo 512x512px

Kartupeļi ķiploku medus sojas mērcē

Kartupeļi ķiploku medus sojas mērcē
 • Sagatavošanas Laiks
  10 min
 • Gatavošanas Laiks
  25 min
 • Porcijas
  2
 • Gatavs
  30 min

Kartupeļi ķiploku medus sojas mērcē viegla veģetāra maltītei. Kad gribas, piemēram, supergaršīgas vakariņas, bet ne ar daudz ēdienu, lūk ir izcils risinājums – kartupeļi ķiploku medus sojas mērcē.

Citas kartupeļu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Kartupeļos ir ārkārtīgi daudz fitovielu, kas ir augu organiskās sastāvdaļas; kartupeļu sastāvā esošie fitoelementi ir karotinoīdi, flavonoīdi un kofeīnskābe. Šajos dārzeņos esošais C vitamīns darbojas kā antioksidants, kas var novērst vai aizkavēt šūnu bojājumus. Tie labvēlīgi ietekmē arī gremošanu, sirds veselību un asinsspiedienu, kā arī var uzlabot smadzeņu darbību un nervu sistēmas veselību.

Kartupeļos esošais B6 vitamīns ir būtisks faktors normālas nervu sistēmas darbības veicināšanā un piedalās tādu smadzeņu ķīmisko vielu kā serotonīna, dopamīna un norepinefrīna (noradrenalīna) sintēzē. Tas nozīmē, ka kartupeļu ēšana var palīdzēt depresijas, stresa un pat uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroma (UDHS) gadījumā. Kālijs, kas veicina asinsvadu paplašināšanos, nodrošinās to, ka smadzenes saņem pietiekami daudz asiņu. C vitamīns, B6 vitamīns, kālijs, magnijs, cinks un fosfors palīdz saglabāt ādu gludu.

Tomēr lielākais ieguvums veselībai no kartupeļu iekļaušanas ēdienkartē ir tas, ka šie dārzeņi var palīdzēt gremošanai, pateicoties tajos esošajam augstajam šķiedrvielu saturam. Augstais ogļhidrātu līmenis padara tos viegli sagremojamus, savukārt ar šķiedrvielām pildītā miza var palīdzēta normalizēt vēdera izeju.

..

Kartupeļi nesatur taukus, tomēr tajos ir cieti saturoši ogļhidrāti un neliels olbaltumvielu saturs. Kartupeļos esošos ogļhidrātus organisms pārstrādā ļoti ātri, turklāt tiem ir augsta glikēmiskā slodze. Proti, tie izraisa cukura un insulīna līmeņa paaugstināšanos un krišanos asinīs, tāpēc kartupeļus nav ieteicams lietot uzturā cukura diabēta slimniekiem.

Pat gatavojot tos veselīgi, kartupeļi var radīt veselības problēmas cilvēkiem, kas cieš no liekā svara un aptaukošanās, kā arī cukura diabēta slimniekiem. Šajos dārzeņos ir daudz ogļhidrātu, kas var izraisīt svara pieaugumu.

Lai gan labākais veids, kā ēst kartupeli, ir neapstrādātā veidā, kartupeļu cepšana (cepeškrāsnī un, protams, bez taukvielām) ar visu mizu ir labākais veids, kā to pagatavot, jo, cepot, tas zaudē vismazāko uzturvielu daudzumu. Arī vārīt kartupeļus ieteicams ar visu mizu, negriežot gabalos.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Kartupeļi var būt saldie vai parastie. Lai šī maltīte būtu vegāniska, medus vietā var pievienot jebkuru citādāku dabīgo saldinātāju.

  Solis 1

  Nomizo kartupeļus un cep uz pannas, aptuveni 5 min. (Kādā lielumā un formā ir kartupeļi, tas ir pēc paša vēlmēm.)

  Solis 2

  Sarīvē/ saspied/ sagriez smalki ķiplokus.

  Solis 3

  Bļodiņā sajauc ūdeni ar soju un medu.

  Solis 4

  Kartupeļiem pievieno ķiplokus un mērci. Cep vēl aptuveni 25 min.

  Secinājums

  Man parasti kartupeļu ēdienus patīk pasniegt ar pārkaisītiem svaigiem lociņiem un dillēm. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi