Gatavo.com Logo 512x512px

Citrona pasta

Citrona pasta
 • Sagatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavošanas Laiks
  15 min
 • Porcijas
  2
 • Gatavs
  20 min

Citrona pasta. Man jau liekas, ka es atkārtošos simto reizi, bet TikTok citreiz mani dikti iedvesmo. Un šoreiz pavisam vienkārša recepte. Sastāvdaļas tik labi viena otru komplimentē, ka nekas slikts beigās nu dien nevar iznākt. Mans jaunais veids kā pagatavoju pastu, kad gribas kaut ko nedaudz īpašāku. Izmēģini!

Citas pastas receptes meklē ŠEIT. Un, kas vispār ir makaroni jeb pasta, lasi bloga rakstā, ko vari atrast ŠEIT

Vai zināji?

 • Kaut arī vārds “pasta” šajā brīdī var šķist diezgan internacionāls, patiesībā vārda nozīme ir atšķirīga atkarībā no tā, kuru valodu lietojat. Piemēram, latīņu valodā makaroni nozīmē “pastas mīklas kūka”, savukārt grieķu valodā – “miežu putra”. Šis pēdējais neizklausās tik labi. Tomēr itāļu valodā makaroni faktiski nozīmē “paste”. Un Latvijā mums pasta ir makaroni.
 • Citronkoks ir neliels mūžzaļš rūtu dzimtas citrusaugs, kura sākotnējā dzimtene ir Dienvidaustrumāzija vai, iespējams, Indijas ziemeļi. Par citronu sauc šī koka augli, kas ir iegareni, ovāli un parasti dzeltenā krāsā.
 • Citronus audzē gandrīz visā pasaulē, un biologi nevar vairs saskaitīt, cik pavisam kopā ir citronu šķirnes. Būtiskākā atšķirība starp šķirnēm ir tikai to ārējais izskats, bet pārējās pazīmes — uzturvērtība un saimnieciskā nozīme — tikpat kā ir nemainīgas. Atšķirībām starp dažādu citronu šķirņu garšām nav liela nozīme, jo tos salīdzinoši reti lieto uzturā svaigā veidā.

lai labi garšo citrona pasta!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Liec vārīties makaronus.

  Solis 2

  Izspied no citrona sulu.

  Solis 3

  Uz pannas izkausē divus, palielus gabaliņus sviesta.

  Solis 4

  Pievieno klāt citrona sulu un apmaisi.

  Solis 5

  Pēc tam pievieno baziliku. Nedaudz visu pacep un ņem nost no uguns.

  Solis 6

  Kad makaroni gatavi, pievieno pannai.

  Solis 7

  Pēc tam pierīvē cieto sieru, nedaudz citrona miziņu un uzkaisi piparus. Visu apmaisi un turpini cept vien pāris minūtes.

  Secinājums

  Servē visu uz šķīvja, uzrīvē atkal cieto sieru un dekorē ar bazilika lapiņām. Gala rezultātam jābūt sulīgam un, protams, citronīgam. Es neliku papildus sāli un citas garšvielas, bet ja ir vēlme, droši to var darīt. Es ēdu parasti bez papildus ēdieniem, bet domāju, ka kāda zivtiņa, kā cepts lasis, lieliski iet klāt. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi