Gatavo.com Logo 512x512px

Espresso Martini Gatavo gaumē

Espresso Martini Gatavo gaumē
 • Sagatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavošanas Laiks
  1 min
 • Porcijas
  2
 • Gatavs
  6 min

Espresso Martini Gatavo gaumē. Nevēlos izklausīties divdomīgi, bet es to nosaukšu par tādu ikdienišķu dzērienu. Manuprāt tiešām viegli pagatavojams un, protams, ka dikti gards. Man kā kafijas cienītājam, jau ļoti garšo. Šī gan nav tāda klasiskā espresso martini recepte, bet nemazāk garda. Izmēģini!

Citas dzēriena receptes skaties ŠEIT.

Vai zināji?

Elegantais martini glāzes konuss, olīvkoks, kas izliekts pāri tās priekšgalam, ir vizuāls sinonīms vārdam “kokteilis”. Glāze tika izgudrota vairāk nekā 50 gadus pēc paša dzēriena radīšanas, savukārt Deco stila trauks ieguva ikonu statusu aizlieguma laikā un pēc tā.

Garais, plānais kāts gan skaisti paceļ konisko bļodu, gan nodrošina satvērienu, kas aiztur pirkstus no apsalušajām pusēm, kur tie var sasildīt dzērienu. Un, lai gan ir teikts, ka martini stikla plašā virsmas laukums ļauj smalka džina aromātiem sasniegt degunu labāk nekā citi stikla dizaini, Cook’s Illustrated 2020. gada testos atspēkoja šo teoriju.

Precīza Martini izcelsme nav skaidra. Nosaukums var cēlies no vermuta zīmola Martini. Cita populāra teorija liecina, ka tā attīstījusies no kokteiļa, ko sauc par Martinez, kas tika pasniegts 1860. gadu sākumā viesnīcā Occidental Sanfrancisko, ko cilvēki apmeklēja pirms vakara prāmja uz tuvējo Martinesas pilsētu Kalifornijā. Alternatīvi, Martinesas iedzīvotāji stāsta, ka dzērienu radījis viņu pilsētas bārmenis, savukārt cits avots norāda, ka dzēriens nosaukts pilsētas vārdā. Patiešām, “Martinez kokteilis” pirmo reizi tika aprakstīts Džerija Tomasa 1887. gada izdevumā “Bārmeņa ceļvedis“.

Espresso ir koncentrēts kafijas veids, kas pagatavots no īpaši grauzdētām pupiņām un espresso automāta.

Smalki samaltas pupiņas tiek iesaiņotas portafiltrā, kas pēc tam tiek nofiksēts espresso automāta pamatnē. Ļoti augsts spiediens izspiež ūdeni caur biezu biezumu, lai iegūtu vienu vai divas unces krēmveida, bieza espresso.

Tātad, kā radās šī mašīna? Lai gan tiek uzskatīts, ka Andželo Moriondo ir pirmais espresso automāta patents, kas datēts ar 1884. gadu, viņa mašīna varēja pagatavot tikai lielāku daudzumu kafijas. Luidži Bezzera 1903. gadā izgudroja vienas porcijas espresso automātu un pēc tam pārdeva savu patentu Desiderio Pavoni. Bezzera un Pavoni strādāja kopā, lai izveidotu automātu, kas līdzīgs tiem, ko mēs redzam šodien, un pēc 1906. gada Milānas gadatirgus espresso automāts kļuva komerciāli pieejams.

Lai labi garšo Espresso Martini Gatavo gaumē!

*Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai. Alkoholiskus dzērienus aizliegts pārdot, nodot un iegādāties nepilngadīgām personām.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Pagatavo espresso un ļauj tam atdzist.

  Solis 2

  Kokteiļa šeikerī ievieto daudz ledus gabaliņus un lej klāt visas sastāvdaļas, tajā skaitā atdzisušo espresso kafiju. Visu kārtīgi sakrati.

  Solis 3

  Lej iekšā Martini glāzēs un rotā ar kafijas pupiņām.

  Secinājums

  Sastāvdaļas var mainīt pēc savas garšas, piemēram, nedaudz vairāk kafiju, lai justu, īstu kafijas garšu. Esmu iecienījusi espresso martini taisīt ar Baily, jo tad ir nedaudz maigāka un saldāga garša. Un arī, man nepatīk ņemties ar saldajiem sīrupiem, tāpēc vodka ar garšu ir lielisks alternatīvs. Un, citreiz nedaudz ielieku martini glāzes saldētavā, lai būtu īsti atspridzinošs dzēriens. Priekā un labu apetīti!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi