Gatavo.com Logo 512x512px

Brieža gaļas steiks

brieža gaļas steiks
 • Sagatavošanas Laiks
  1 h
 • Gatavošanas Laiks
  5 min
 • Porcijas
  2
 • Gatavs
  1, 5 min

Brieža gaļas steiks. Es neesmu šefpavārs un visu gatavoju uz izjūtām, protams, skatoties un pētot kā citi to dara. Ņemu vērā jebkuru ieteikumu, lai mana maltīte izdotos. Ar steiku ir jābūt īpaši uzmanīgam, lai tas sanāktu gards. Tāpēc šajai receptei ir jāpievēršs īpaša uzmanība katram solim, citādāk steiks būs kā kožļene un metams ārā. Un to mēs negriba, īpaši tāpēc, ka steiks ir padārgs.

Šajā receptē izmantoju kurzemē medītu brieža gaļas steiku. Pirmo reizi to gatavoju mājās. Bet pirmo reizi to baudīju restorānā “Barents” un biju sajūsmā, par vairāk iespaidiem, lasi rakstā šeit

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Cilvēki saka, ka ideāla steika pagatavošana ir zināma māksla. Bet, es uzskatu, ka tas ir diezgan vienkārši — tik rūpīgi jāseko katram solim, lai iegūtu perfektu steiku. Zemāk apkopoju dažus punktus, kurus vajadzētu ņemt vērā pagatavojot steiku.

 • Izņemt gaļu no ledusskapja vismaz 40 min pirms gatavošanas. Tas ļauj tai sasilt līdz istabas temperatūrai un nodrošina vienmērīgu gatavošanu.
 • Sālīt steiku. Vislabāk protams būtu Izmantot košera sāli, jo tā lielākie, pārslveida kristāli ļauj viegli saspiest un kontrolēt izlietojuma daudzumu. Lai iegūtu visgaršīgākos un maigākos rezultātus, sāliet steikus vismaz 40 min pirms vai pat vakarā pirms to gatavošanas. Tas prasa nelielu plānošanu, taču jūsu steiku padarīs sulīgu un maigu.
 • Nosusini steikus un atstāj taukus. Ja vēlies nogriezt taukus no steika, dari to, kad tas ir pagatavots, jo tauki pievieno gaļai garšu un mitrumu gatavošanas laikā.
 • Nepievieno eļļu pannai! Uzkarsē lielu pannu (vai BBQ) līdz lielam karstumam. Lietojot pannu, jo smagāka pamatne, jo labāk – smagas pannas ilgāk notur siltumu un vienmērīgi cep gaļu. Ir svarīgi nepārblīvēt pannu vai BBQ, pretējā gadījumā gaļa sautēsies, nevis apcepsies. Gatavot steiku pa partijām vai, ja nepieciešams, izmantojiet divas pannas. 
 • Laiks. Parasti (22 mm biezs steiks) cep 2 min no katras puses, lai iegūtu jēlu steiku. 3-4 min no katras puses vidēji jēlu un 4-6 min no katras puses vidēju. Lai pagatavotu labi ceptu, cep 2–4 min no katras puses, pēc tam samazini uguni un cep vēl 4–6 min.
 • Lai pārbaudītu steiku gatavību, izmanto tīrā rādītājpirksta galu (vai knaibles), lai viegli pavirzītu steiku. Ja tas ir mīksts, bet nedaudz elastīgs, tas ir vidēji jēls. Ja tas ir elastīgs, tas ir vidējs. Jebkurš stingrāks par to, un tas ir ceļā uz labu darbu.
 • Ļaut steikam atpūsties. Novieto steikus uz koka dēļa vai šķīvja, brīvi pārklāj ar foliju un atpūtini apmēram 6-7 min. Atpūta ļaus sulai atgriezīties gaļas šķiedrās. Tas nozīmē, ka, sagriežot steiku, sula neiztecēs uz šķīvja un rezultātā steiks būs maigāks.

Lai labi garšo brieža gaļas steiks.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Steikus paturi 1 stundu istabas temperatūrā pirms gatavošanas.

  Solis 2

  Un steikus no abām pusēm apber ar sāli, pipariem un meža gaļas garšvielu. Iemasē. (Sāli jāliek diez gan daudz, nebadies, nebūs pārsālīts. Gaļa iesūc sevī un sāls to padarīs mīkstāku.)

  Solis 3

  Uzkarsē pannu. (Steiku jācepj uz maksimālo siltumu.) Kad panna uzkarsusi, liec virsū gabalos sagrieztu pus sviestu. Šajā gadījumā sviestam jābūt daudz, jo briežu gaļa ir liesa, bez taukiem. (Sviestu varētu prasīties arī vairāk, nebaidies to pievienot vēl.)

  Solis 4

  Pannai pievieno nomizotas veselas ķiploku daiviņas.

  Solis 5

  Cep steiku. Cepšanas laiks ir atkarīgs no biezupa. Tā kā manā ģimenē ēd gandrīz jēlu steiku, tad cepam to 2,5 minūtes no abām pusēm vai arī 1 mīnute no abām pusēm un pēc tam 2 mīnutes. (Svarīgi, gaļu negrozīt, tikai apliet ik pa brītiņam ar šķidrumu, kas ir pannā, lai steiks būtu sulīgāks.) Cepšanas laiks ir ļoti svarīgs, tāpēc noteikti izmanto taimeri. Citādāk var gadīties, ka ēdiens iznāks neēdams un to mēs nevēlamies.

  Solis 6

  Pēc izcepšanas, gaļa ir 5 minūtes jāatpūtina.

  Secinājums

  Steiks pats par sevi ir ļoti sātīgs, tāpēc to pasniedzu kopā ar viegliem lapu salātiem. Sekojot visiem soļiem, kā pagatavot steiku, man vēl nav gadījies neēdams steiks. Neesmu cepusi steiku uz grila, ceru ka kādreiz sanāks. Lai labi garšo un izdodas!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi