Gatavo.com Logo 512x512px

Ātrā skābeņu un spinātu biezzupa

Skābeņu un spinātu zupa
 • Sagatavošanas Laiks
  10 min
 • Gatavošanas Laiks
  15 min
 • Porcijas
  2
 • Gatavs
  25 min

Ātrā skābeņu un spinātu biezzupa. Skābenes jau dārziņos parādās pavasarī. Izmēģini šo vienkāršo recepti. 

Vai zināji, ka skābenes, kas ir bagātīgs dzelzs avots. Skābenes satur arī C vitamīnu. Skābenes īpaši iesaka mazasinības gadījumā, ka arī, ja ir asinsvadu un sirds saslimšanas. Skābenes ne vien uzlabo asins sastāvu, bet jūtami ierosina visu dziedzeru sadarbību, kā dēļ tās nodēvētas pat par labu pretvēža līdzekli. Skābenes iesaka arī pret pūšanās un rūgšanas procesiem zarnās, pie cukura diabēta un aknu slimībām, pie hroniskiem vēdera aizcietējumiem. Lai gan vajag atcerēties, ka visu vajag lietot ar mēru!

Toties spināti satur ogļhidrātus (fruktozi, glikozi, saharozi), fosforu, magniju, kāliju, nātriju, kalciju, ievērojamā daudzumā – jodu un virkni citu fizioloģiski aktīvu vielu. Spinātu lapās ir ļoti daudz olbaltumvielu. Tā kā spināti satur daudz dzelzs un citu mikroelementu, tie ieteicami arī mazasinības un avitaminozes gadījumos, dažādu neirotisku stāvokļu, elpošanas ceļu un plaušu slimību ārstēšanai. Savukārt kālijs ļoti labvēlīgi ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Katlā liec sviestu un uz vidējas uguns izkausē. Pēc tam pievieno spinātus un skābenes un sautē aptuveni 5 min., līdz tās noplakušas.

  Solis 2

  Katlā lej buljonu un ļauj zupai sākt burbuļot. Pēc tam, uz mazas liesmas vāri zupu aptuveni 5 min..

  Solis 3

  Sablendētajai zupai pielej klāt saldo krējumu (šeit der arī jebkāds cits alternatīvs, piemēram, vegānisks. Vai pat var nelikt) un vēlreiz uzsildi, bet nevāri. Pēc garšas pievieno sāli un piparus. Apmaisi.

  Secinājums

  Parasti pasniedzu ar vārītu olu šķēlītēm. Bet to protams var nedarīt. Garšīgi vēl ir, ja pašās beigās uz zupas uzber grauzdētus maizes gabaliņus. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi