Gatavo.com Logo 512x512px

Iepakojuma depozīta sistēma

iepakojuma depozīta marķējums

Sākot ar 2022. gada 1. februāri Latvijā sāk darboties depozīta sistēma dzērienu iepakojumam.

Esmu no tiem cilvēkiem, kas šķiro, tāpēc ļoti priecājos, ka arī Latvijā ir parādījušies aparāti, kur man ir iespēja nodod dažāda veida iepakojuma pudeles. Zinu, ka tādā veidā pudeles nonāks tur, kur tām jānonāk.

Ko nozīmē Iepakojuma depozīta sistēma?

Tu iegādājies noteiktu dzēriena preci, par kuru tiks iekasēta 0,10 EUR depozīta maksa un kuru pēc tam būs iespējams atgūt atpakaļ. 

Taromātā tu ievieto tukšos depozīta iepakojumus pa vienam ar apakšējo daļu pa priekšu. Kad visi līdzi paņemtie iepakojumi ir nodoti, jāspiež uz ekrānā redzamās pogas, lai pabeigtu darbību un saņemtu depozīta kuponu par nodotajām iepakojuma vienībām. Kuponu varēs izmantot pirkumiem kuponā norādītajos veikalos.

taromāts

Tukšos depozīta iepakojumus varēs nodot 1350 depozīta punktos visā Latvijā, taču uz tiem jābūt nolasāmai speciālai atpazīstamības zīmei, svītrkodam vai kvadrātkodam, un iepakojums nedrīkst būt saplacināts un bojāts. 

iepakojuma depozīta marķējumi

Zinu, ka tāda prakse ir jau kādu laiku Lietuvā un pati esmu izmēģinājusi.

Kas jāatceras par Iepakojuma depozīta sistēmu?

Galvenais atcerēties, ka derīgs depozīta iepakojums ir iztukšots, nesaplacināts un nesasists, tam ir etiķete ar skaidri nolasāmu depozīta zīmi un svītrkodu. Latvijā darbosies divu veidu depozīta pieņemšanas vietas: automātiskās, kur iepakojumu pieņem taromāti, un manuālās, kur iepakojumu pieņem veikala darbinieks.

Kādas preces var nodod Iepakojuma depozītā?

Pirmo pusgadu (līdz 31. jūlijam) veikalu plauktos atradīsies iepakojumi gan ar depozīta zīmi, gan bez tās. Iepakojumiem bez depozīta zīmes depozīta maksu nepiemēro, un depozīta punktos to nodot nevarēs.

Depozīta sistēma attieksies uz skārdenēm, plastmasas (PET) un stikla pudelēm.


depozīta iepakojumi

Vairāk par to, kur ir depozīta punkti; kā nodot pudeles; kā atgriezt naudiņu, lasi šeit:
https://depozitapunkts.lv/# 

Esmu tikai par mazāk piesārņotu pasauli!
Radām sev apkārt tīru vidi! 

Latvijas depozīta karte

Tev varētu arī patikt

Atbildēt