Gatavo.com Logo 512x512px

Cepta forele ar dārzeņiem

Cepta forele ar dārzeņiem
 • Sagatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavošanas Laiks
  30 min
 • Porcijas
  2
 • Gatavs
  45 min

Cepta forele ar dārzeņiem. Ja nav mājās lasis, paņem foreli. Man gan forele asociējas ar tādu Ziemassvētku ēdienu, nezinu kāpēc. Bet patiesībā, ēdam ko gribam un kad gribam!

Tvaicēta vai cepta forele ir nemainīgi garda un vienkārši pagatavojama – lieliska un veselīga alternatīva smagajiem gaļas ēdieniem. Lielākoties grēkojam, baidoties izmēģināt ko jaunu, tādēļ nemainīgi pasniedzam šo cēlo zivi ar tvaicētiem rīsiem vai, labākajā gadījumā, ar dārzeņu salātiem, bet ir arī daudzas citas garšu kombinācijas, ko noteikti vajadzētu izmēģināt.

Citas jūras velšu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Ideāla foreles piedeva ir sparģeļi. Šo produktu salikumu ir iecienījuši gardēži visās pasaules malās, un ne velti – sparģeļi delikāti paspilgtina zivs garšu, nenomācot to, kā arī piešķir maltītei tekstūru, kraukšķīgumu un priecē aci ar veselīgi košo krāsu. 

Arī no uzturzinātnes viedokļa šis duets ir atzīstams par veiksmīgu, jo zivs palīdz organismā uzsūkties sparģeļu sastāvā esošajai vitamīnu un minerālvielu pārbagātībai, savukārt sparģeļi gādā par to, lai zivs būtu vieglāk sagremojama un olbaltumvielu šķelšanas procesā nerastos kaitīgi savienojumi.

Dabiski varavīksnes forele bijusi sastopama Klusā okeāna austrumu piekrastē. Šodien varavīksnes forele uzskatāma par vienu no visplašāk introducētajam sugām pasaulē, tā sastopama neskaitāmās upēs un ezeros visapkārt zemeslodei. Barojas ar kukaiņiem, ūdens bezmugurkaulniekiem un zivīm. Sastopamas migrējošas (nārsto upēs, bet barojas jūrā) un saldūdens formas. 

Ļoti populāra akvakultūras suga, tiek audzēta visā pasaulē, arī Latvijā. Mūsu ūdeņos varavīksnes foreles regulāri ielaistas jau kopš 20. gadsimta sākuma, bet nārstojošas populācijas nav izveidojušās.

Lai labi garšo cepta forele ar dārzeņiem!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Sagriez palielos kubiņos un novāri burkānu, kartupeli un baklažānu.

  Solis 2

  Uzkarsē cepeškrāsni līdz 200°C.

  Solis 3

  Cepešpannā ar foliju liec foreli, apkaisa ar sāli un pipariem, uzpili citrona sulu. Visu kārtīgi ierīvē zivī. Pārlej ar olīveļļu, iesmērē. Ietin follijā.

  Solis 4

  Pa visu cepamtrauku kārto sīpolu gredzenus. Pannas stūros kārto seleriju, kartupeli, burkānu, baklažānu. (Dārzeņus kārto blakus forelei, lai nenosegtu zivi.)

  Solis 5

  Apber dārzeņus ar saspiestu ķiploku, pārlej ar olīveļļu. Cieši pārklāj ar foliju. Cep 20 min. Pēc tam izņem no krāsns, noņem foliju un vēlreiz cep cepeškrāsnī, 10 min.

  Solis 6

  Pasniedzot, dekorē ar citrona daiviņām un rozmarīna zaru.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi