Gatavo.com Logo 512x512px

Dzirkstošais bumbieru un apelsīnu šampanieša dzēriens

Dzirkstošais bumbieru un apelsīnu šampanieša dzēriens
 • Sagatavošanas Laiks
  2 min
 • Gatavošanas Laiks
  2 min
 • Gatavs
  4 min

Dzirkstošais bumbieru un apelsīnu šampanieša dzēriens. Lai gan Ziemassvētki visticamāk asociējas ar kādu siltu dzērienu – kakao, karstvīnu, gribas arī smalkāku dzērienu. Es teikšu pavisam vienkārša recepte, ar dzirkstīti.

Citas dzērienu receptes meklē ŠEIT. Kāda ir šapmanieša glāze, vari lasīt rakstā TE.

Vai zināji?

Šampanietis ir dzirkstošais vīns, kura izcelsme ir un ražots Francijas Šampaņas vīna reģionā saskaņā ar apelācijas noteikumiem], kas prasa īpašu vīna dārzu praksi, vīnogu ieguvi tikai no noteiktām vietām. To, īpašas vīnogu presēšanas metodes un vīna sekundāro fermentāciju pudelē, lai izraisītu karbonizāciju. 

Dzirkstošie vīni tiek ražoti visā pasaulē, taču daudzas juridiskās struktūras vārdu šampanietis rezervē tikai dzirkstošajiem vīniem no Šampaņas reģiona. Tie izgatavoti saskaņā ar Comité Interprofessionnel du vin de Champagne noteikumiem. 

Eiropas Savienībā un daudzās citās valstīs nosaukumu šampanietis juridiski aizsargā Madrides sistēma saskaņā ar 1891. gada līgumu. To rezervēja dzirkstošajam vīnam, kas ražots tā paša nosaukuma reģionā un ievērojot standartus, kas tam definēti kā cilmes vietas nosaukums. contrôlée; aizsardzība tika atkārtoti apstiprināta Versaļas līgumā pēc Pirmā pasaules kara. 

Vairāk nekā 70 valstis ir pieņēmušas līdzīgu tiesisko aizsardzību. Pavisam nesen Austrālija, Čīle, Brazīlija, Kanāda un Ķīna pieņēma likumus vai parakstīja līgumus ar Eiropu, kas ierobežo termina “šampanietis” lietošanu tikai tiem produktiem, kas ražoti Šampaņas reģionā. 

..

ASV aizliedz izmantot visus jaunos ASV ražotos vīna zīmolus. Tomēr tie, kuriem bija atļauja lietot šo apzīmējumu uz etiķetēm pirms 2006. gada, var turpināt to lietot, ja vien apzīmējumam ir pievienota vīna faktiskā izcelsme. Lielākā daļa ASV ražoto dzirkstošo vīnu uz etiķetēm neizmanto terminu šampanietis. Daži štati, piemēram, Oregona, aizliedz ražotājiem savos štatos lietot šo terminu.

Pat termini méthode champenoise un Champagne method tika aizliegti ar ES tiesas lēmumu 1994. gadā. Kopš 2005. gada dzirkstošajiem vīniem, kas izmanto otro fermentāciju pudeles procesā, visbiežāk lietotais apraksts. Dzirkstošie vīni tiek ražoti visā pasaulē, un daudzi ražotāji to definēšanai izmanto īpašus terminus. Spānija izmanto Cava, Itālija apzīmē to spumante un Dienvidāfrika izmanto cap classique.

Lai labi garši dzirkstošais bumbieru un apelsīnu šampanieša dzēriens.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Šampaniešu glāzē ievieto dažus ledus gabaliņus.

  Solis 2

  Sķidrās sastāvdaļas lej glāzē vienādās proporcijās - ābolu bumbieru sula, šampanietis, apelsīnu sula. Ar salmiņu viegli samaisi.

  Solis 3

  Uz glāzes malas vai glāzē iekšā liec apelsīna šķēlīti.

  Secinājums

  Lai labi garšo! Priekā!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi