Gatavo.com Logo 512x512px

Ziedkāpostu lazanja

Ziedkāpostu lazanja
 • Sagatavošanas Laiks
  20 min
 • Gatavošanas Laiks
  30 min
 • Porcijas
  4
 • Gatavs
  30 min

Ziedkāpostu lazanja ir veģetārs ēdiens. Šī recepte aizņems diezgan daudz laika, tāpēc iesaku ziedkāpostu lazanju pagatavot kopā ar ģimeni, būs patīkami un lietderīgi pavadīts laiks.

Citus vēģetārus ēdienus meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Lazanja radās Itālijā. Pirmā reģistrētā recepte bija 14.gs. sākumā, “Liber de Coquina” pavārmākslas grāmatā. Vēlāk šī recepte tika pārveidota par tradicionālo Neapoles pilsētas lazanju, kas ir slāņota ar vietējo desu, mazām ceptām kotletēm, cieti vārītām olām, ricottas vai mocarellas sieru un Neapoles Ragū. Tomēr to, ko varētu uzskatīt par mūsdienu lazanju, var baudīt Itālijas Emilia-Romagna reģionā, un to sauc par “Lasagne al Forno”. Tā ir pagatavota ar biezu ragū un bešamela mērci, ricottas vai mocarellas sieru, kas parasti aromatizēts ar vīnu, sīpolu un oregano.

 

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Būs nepieciešams trauks, kurā veidot lazanju. Es parasti izmantoju stikla cepamo trauku, kas ir aptuveni 35x23 cm.

  Solis 1

  Uzkarsē cepeškrāsni līdz 220°C.

  Solis 2

  No ziedkāposta atdali aptuveni 10 galviņas. Saliec uz cepešpannas, pievienot klāt 1 ēdamkaroti eļļas un ½ tējkarotes sāli. Izklāj ziedkāpostus vienmērīgā kārtā un cep, 15 līdz 20 min.

  Solis 3

  Tikmēr smalki sagriez: tomātus; 4 ķiploku daiviņas; atsevišķi 1 ķiploku daiviņu; papriku.

  Solis 4

  Sajauc smalki kopā ricottu, olu, sacepto ziedkāpostu un 1 sasmalcināto ķiploka daiviņu, līdz veidojas vienmērīga masa.

  Solis 5

  Mērces pagatavošana. Katlā uzkarsējiet 1 ēdamkaroti eļļas, pievienojiet klāt sagrieztās 4 ķiploku daiviņas un ½ tējkarotes sāls, līdz ķiploki sāk čurkstēt un kļūst aromātiski. (Apmēram 2 min.) Pēc tam katlā pievieno papriku un maisot vāri apmēram 8 min., līdz tā paliek mīksta. Pievieno tomātu mērci un maisi, apmēram 30 sek. Pievieno tomātus un svaigu vai kaltētu baziliku, pēc saviem ieskatiem. Visu vāri uz mazas uguns un laiku pa laikam apmaisi. Līdz mērce sabiezē.

  Solis 6

  Tikmēr gatavo lazanjas plāksnes, saskaņā ar iepakojuma norādījumiem.

  Solis 7

  Lazanjas veidošana. Sāc likt lazanjas kārtas traukā, kurā to veidosi, apakšā liec plāksnes (aptuveni 4), nepārklājoties viena otrai. Tām virsū liec nedaudz ricottas maisījuma un mērci. Visam liec virsū tomātu mērci, vienu trešdaļu Mocarellas un vienu trešdaļu Parmezāna. Liec atkal lazanjas plāksnes (aptuveni 3). Liec virsū atlikušo ricottas maisījuma un mērci, tomātu mērci, trešdaļas mocarellas un parmezāna. Pēdējā kārta liec atlikušās lazanjas plāksnes. Tām virsū uzliec tomātu mērci, atlikušo mocarellu un parmezānu.

  Solis 8

  Pārklāj ar foliju un cep līdz apmēram 20 min.

  Solis 9

  Noņem foliju un turpini cept, līdz siers sāk brūnēt, apmēram 10 min. Ļauj 10 min. atpūsties, lai lazanju vieglāk sagrieztu.

  Secinājums

  Katrai receptei vienmēr var pievienot kaut ko no sevis. Šajā gadījumā, ziedkāpostu vietā var izmantot malto gaļu, palielināt vai samazināt sastāvdaļas, attiecīgi no trauka lieluma. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi