Gatavo.com Logo 512x512px

Pufīgā medus piparkūku mīkla

Pufīgā medus piparkūku mīkla
 • Sagatavošanas Laiks
  15 min
 • Gatavošanas Laiks
  1 h
 • Gatavs
  1, 15 h

Pufīgā medus piparkūku mīkla ir mīkla, kas kūst mutē no savas saldās un maigās garšas. Tāpat kā ir dažādu piparkūku formas, ir arī dažādas piparkūku mīklas, izmēģini šo!

Citas piparkūku mīklas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Piparkūkām un to formām ir sena vēsture. Agrīnu piparkūku formu var izsekot senajiem grieķiem un ēģiptiešiem, kuri tās izmantoja svinīgiem nolūkiem.

Saskaņā ar franču leģendu, piparkūkas Eiropā 992. gadā atvedis armēņu mūks, vēlākais svētais Nikopoles Gregorijs (Gregorijs Makars). Septiņus gadus viņš dzīvoja Bondarojā, Francijā, netālu no Pitivjē pilsētas, kur mācīja piparkūku gatavošanu priesteriem un citiem kristiešiem.

Tiek uzskatīts, ka piparkūkas Eiropā pirmo reizi tika ceptas 11. gadsimta beigās, kad atgriezušies krustneši no Tuvajiem Austrumiem atveda pikantās maizes paražu. Ingvers bija ne tikai garšīgs, tam bija īpašības, kas palīdzēja maizi saglabāt.

13. gadsimtā Polijas pilsētā Toruņā piparkūkas sāka ražot un ātri ieguva slavu valstī un ārzemēs, pēc tam tās uz Zviedriju atveda vācu imigranti. Arī mūki Frankonijā, Vācijā 13. gadsimtā piparkūkas veidoja dažādās formās.

Lebkuchen maiznieki ir reģistrēti jau 1296. gadā Ulmā un 1395. gadā Nirnbergā, Vācijā. Nirnberga tika atzīta par “Pasaules piparkūku galvaspilsētu”, kad 1600. gados ģilde sāka nodarbināt maizes meistarus un prasmīgus strādniekus, lai no piparkūkām radītu sarežģītus mākslas darbus.

15. gadsimta Vācijā piparkūku ģilde kontrolēja ražošanu. Agrīnās atsauces no Vadstenas abatijas liecina, ka zviedru mūķenes 1444. gadā cepa piparkūkas, lai atvieglotu gremošanas traucējumus. Bija ierasts cept baltus cepumus un krāsot tos kā logu rotājumus.

..

Pirmais dokumentētais figūrveida piparkūku cepumu gadījums bija Anglijas Elizabetes I galmā. Viņa lika izgatavot piparkūku figūras un prezentēt tās dažu svarīgu viesu līdzībā.

Garākās piparkūkas bija 1052,3 m garas, un tās pagatavoja Stefans Kohs un Konrāds Frīdmans Ludvigsburgā, Vācijā, 2009. gada 18. decembrī. Piparkūkas bija 50 cm platas un tika gatavotas no atsevišķām piparkūku plāksnēm, kas tika salīmētas kopā.

Lielbritānijas luksusa preču mazumtirgotājs VeryFirstTo ir sadarbojās ar augsti novērtēto konditoru Džordžiju Grīnu un izgatavojai pasaulē dārgāko piparkūku māju, kas maksāja aptuveni 73,740.42EUR. Tās bija izgatavotas no Meridian Black Strap melase, Ceilonas kanēļa, Echire sviesta, Suma niedru jēlcukura, hercogistes olām, rubīniem un pērlēm.

Pufīgā medus piparkūku mīkla, lai labi garšo!

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Katliņā liec sviestu, pievieno medu, cukuru un sāli. Visu masu maisot karsē, līdz cukurs ir izkusis, tad katliņu noņem no plīts un pievieno piparkūku garšvielas un kanēli.

  Solis 2

  Katliņa saturu nedaudz atdzesē, tad iemaisa olu, skābo krējumu un cepamo pulveri.

  Solis 3

  Masai pievieno kādu pusi no visiem miltiem, kārtīgi samaisi, tad mīklu no katliņa izņem uz galda virsmas, apber ar atlikušajiem miltiem un ar rokām mīci, līdz izveidojusies tāda spīdīga un skaista mīkla. Pēc tam to liec maisiņā vai pārtikas plēvē un atdzesē ledusskapī vismaz 1 h vai uz visu diennakti.

  Secinājums

  Lai būtu ideālās, mīkstās piparkūkas, mīklu izrullē 0,5 cm biezu un veido piparkūkas. Tās pēc tam liec ceptie 180°C, 8 min. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi