Gatavo.com Logo 512x512px

Cukīni un liellopa gaļas lazanja

Cukīni un liellopa gaļas lazanja
  • Sagatavošanas Laiks
    30 min
  • Gatavošanas Laiks
    1 h
  • Gatavs
    1, 30 h

Cukīni un liellopa gaļas lazanja būs veselīgāka, mazāk taukaina un glutēnu nesaturoša lazanja atšķirībā no klasiskās lazanjas ar makaroniem.

Cukīni un kabači stiprina imunitāti, aizkavē sirds un asinsvadu saslimšanas, kā arī uzlabo gremošanas sistēmas darbību. Gluži kā kabačus, cukīni var ēst arī svaigus. 

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Lazanja ir itāļu makaronu veids, iespējams, viens no vecākajiem. Izgatavots no ļoti platām, plakanām loksnēm. Jebkurš termins var attiekties arī uz itāļu ēdienu, kas gatavots no saliktām lazanjas kārtām, kas mijas ar pildījumiem, piemēram, ragù, bešamela mērci, cukīni un liellopa gaļas lazanja. 

Lazanja radās Itālijā viduslaikos. Vecākais pārrakstītais teksts par lazanju parādās 1282. gadā Memoriali Bolognesi (“Boloņas memoriāli”), kurā lazanja tika pieminēta Boloņas notāra pārrakstītā dzejolī. Savukārt pirmā reģistrētā recepte tika noteikta 14. gadsimta sākuma Liber de Coquina (Pavārmākslas grāmata). Tai bija tikai neliela līdzība ar vēlāko tradicionālo lazanjas formu, kurā bija raudzēta mīkla, kas saplacināta plānās plāksnēs, vārīta, pārkaisīta ar sieru un garšvielām un pēc tam ēsta ar mazu smailu kociņu. Receptes, kas rakstītas gadsimtā pēc Liber de Coquina, ieteica vārīt makaronus vistas buljonā un mērcēt ar sieru un vistas taukiem. Receptē, kas pielāgota gavēņa laikam, tika ieteikti valrieksti.

Sastāvdaļas

    Pamācība

    Solis 1

    Uzkarsē krāsni līdz 200°C.

    Solis 2

    Sagriez cukīni sķēlītēs un liec uz cepešpannas. Aplej nedaudz ar eļļu. Liec cepties uz 20 min.

    Solis 3

    Nomizo un smalki sagriez sīpolus, ķiplokus.

    Solis 4

    Uzsildi katliņā eļļu uz nelielas uguns, ievieto liellopu gaļu un sīpolus. Cep maisot līdz gaļa ir brūna, 6 līdz 8 min.

    Solis 5

    Pievieno katliņā saspiestu ķiploku un turpina cept vēl 1 min. Pievieno tomātu biezeni, vīnu, baziliku, oregano, sāli, piparus un turpini līdz viss ir uzvārījies. Nogriez mazāku uguni un turpina cept maisot līdz kļūst biezāka konsistence, apmēram 10 min.

    Solis 6

    Sajauc kausēto sieru un olu vienā bļodā.

    Solis 7

    Uzlej katlā pagatavoto mērci virs uzceptajiem cukīni, virsū uzliec vēl vienu kārtu ar cukīni. Tad vēl vienu kārtu ar mērci. Tad vienu kārtu ar kausētā siera masu, virsū tam uzkaisi Mocarella sieru, tā turpina ar cukīni, mērci, kausēto sieru, Mocarella, līdz beidzās sastāvdaļas.

    Solis 8

    Liek cepeškrāsnī un cep līdz mērce sāk veidot burbuļus uz malām, apmēram 20 min.

    Secinājums

    Atļauj gatavajai lazaņjai pastāvēt/atdzist 10 min. pirms pasniegšanas. Lai labi garšo!

    Tev varētu arī patikt

    Atstāt Atsauksmi