Gatavo.com Logo 512x512px

Cidoniju sīrups

cidonijas
 • Sagatavošanas Laiks
  1 h
 • Gatavošanas Laiks
  2 h
 • Gatavs
  3 h

Cidoniju sīrups ir gards dzēriens ziemas vakaros. Arī kā siltais dzēriens. 

Vai zināji, ka krūmcidonijas latviešu valodā sauc arī par cidonijām, bet atšķirībā no cidonijām jeb aivām tās ir krūmi ar skābiem, maziem augļiem un nepieder pie cidoniju ģints.

Krūmcidonija ir neliels rožu dzimtas krūms, kas parasti tiek kultivēts augļu un ziedu dēļ. Tā dzimtene ir Japāna. Tautā krūmcidonijas visbiežāk saucam vienkārši par cidonijām. Krūmcidonijas ir dažāda augstuma, vasarzaļi krūmi ar ļoti krāšņiem ziediem. Tās ļoti labi aug grupās, tāpēc krūmus var izmantot dzīvžoga veidošanai, taču tikpat labi tos var audzēt arī akmeņdārzos un pie mājas.

Krūmcidoniju augļos ir daudz C vitamīna – apmēram trīs reizes vairāk nekā citronos, turklāt tie satur pektīnvielas, fruktozi, organiskās skābes, piemēram, ābolskābi un citronskābi; A, B1, B2, E un PP vitamīnu, kā arī minerālvielas – kāliju, magniju, fosforu, nātriju, dzelzi. Krūmcidoniju augļus tautas medicīnā izmanto kā ēstgribu veicinošu un audus savelkošu līdzekli. Augstais fenolu un C vitamīna saturs krūmcidoniju augļos piešķir tiem antioksidantu īpašības. Piemēram, pievienojot zemeņu ievārījumam krūmcidoniju augļus, palielinās ievārījuma antioksidantu aktivitāte, kas noturas augstākā līmenī arī produkta uzglabāšanas laikā.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Cidonijas sagriez šķēlītēs.

  Solis 2

  Cidonijas apber ar cukuru un atstāj uz diennakti pastāvēt.

  Solis 3

  Nākošajā dienā iegūto šķidrumu liec uz plīts un uzkarsē gandrīz līdz vārīšanās temperatūrai. Tad ņem no uguns nost un ļauj tam atdzist.

  Solis 4

  Sapildi iegūto sīrupu burciņās vai pudelēs.

  Secinājums

  Cidoniju šķēlītes, kas palikušas pāri, izžāvē un sanāks lieliskas sukādes. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi