Gatavo.com Logo 512x512px

Puķkāpostu pica

puķkāpostu pica
 • Sagatavošanas Laiks
  20 min
 • Gatavošanas Laiks
  30 min
 • Gatavs
  50 min

Puķkāpostu pica ir veģitāra. Lieliska maltīte arī kā uzkoda gan no rīta, gan vakarā.

Citas picas receptes meklē ŠEIT. Un kā radās pica, kas ir pasaulē dārgākā pica, to tu vari uzzināt TE

Vai zināji?

 • 36% amerikāņu uzskata, ka pica ir brokastu maltīte. 36% amerikāņu ēd picu kā brokastu maltīti.
 • Populārākā picas virskārta ir pepperoni. 2016. gada janvārī veiktajā pētījumā HarrisPoll® peperoni tika atzīts par populārāko pildījumu.
 • Pasaulē lielākā pica. Lielāko picu reģistrētajā 2012. gada 13. decembrī. Sagatavoja Dovilio Nardi, Andrea Mannoki, Marko Nardi, Matteo Nardi un Matteo Džannote Romā, Itālijā.Giness bija gatavs dokumentēt masīvo pīrāgu.
 • Kosmosā tika piegādāta pica. 2001. gadā Krievijas Kosmosa aģentūrai tika samaksāts vairāk nekā miljons dolāru par picas nogādāšanu kosmosa stacijā. Krievu kosmonautam Jurijam Ušačovam bija tas gods būt pirmajam, kurš saņēma picas piegādi, atrodoties orbītā.
 • Otrais pasaules karš palīdzēja atnest picu masām. Pirms Otrā pasaules kara picu pārsvarā baudīja itāļu imigranti savās dzimtajās kopienās. Itālijas okupācijas laikā sabiedroto karaspēks sāka ēst vietējo pārtiku, lai papildinātu dažkārt sarūkošās devas. Vietējie maiznieki diez vai spēja sekot ASV karavīru pieprasījumam pēc picas. Pēc kara pārnākot mājās, savu mīlestību pret picu atgrieza sev līdzi.
 • Pirmā saldētā pica tirgū nonāca 1962. gadā. Tiek uzskatīts, ka Totino’s Italian Kitchen, ir pirmais uzņēmums, kas piedāvāja saldētu picu 1962. gadā. Pillsbury uzņēmumu nopirka 1975. gadā.
 • Ir matemātiska teorēma, kas nosaukta picas vārdā. To sauc par Picas teorēmu. Tā nosaka divu apgabalu vienādību, kas rodas, ja disks tiek sadalīts noteiktā veidā. Kurš domāja, ka pica veicinās pamata ģeometriju.
 • Oktobris ir nacionālais picu mēnesis. To 1984. gada oktobrī izveidoja žurnāla Pizza Today izdevējs Gerijs Durnels. Tagad tas ir katru gadu svinams notikums.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Ziedkāpostu sarīvē, novāri un nospied lieko šķidrumu.

  Solis 2

  Uzkarsē cepeškrāsni līdz 180°C.

  Solis 3

  Rīvēto ziedkāpostu nedaudz atdzesē, tad pievieno sēklu musli, turku zirņu miltus, rauga pārslas un garšvielas. Visu kārtīgi samaisi.

  Solis 4

  Tad veido picas pamatni uz cepampapīra, sākumā uzber labi daudz miltu uz papīra, lai pamatne nepieliptu klāt.

  Solis 5

  Liec cepties uz 15 min.

  Solis 6

  Tikmēr sagriez sēnes un papriku, pārlej ar nedaudz eļļas un pievieno garšvielas.

  Solis 7

  Sagriez sīpolu un halapenjo ripiņās.

  Solis 8

  Kad picas pamatne apcepusies, izņem to no krāsns un apgriez uz otru pusi. Virsū klāj tomātu mērci, pārkaisi ar rīvētu sieru, sēnes, papriku, sīpolu un halapenjo. Tam visam pāri ber vēl nedaudz siera.

  Solis 9

  Liec atpakaļ cepeškrāsnī uz 15-20 min.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi