Gatavo.com Logo 512x512px

Kurzemnieku Sklandrauši

sklandrausis
 • Sagatavošanas Laiks
  1 h
 • Gatavošanas Laiks
  30 min
 • Porcijas
  20
 • Gatavs
  1, 30 h

Kurzemnieku Sklandrauši ir Sklandrausis, dižrausis, žograusis. Sklandrouš kurzemniekiem, sūr kakūd lībiešiem. No neraudzētas rudzu rupja maluma miltu mīklas veidots aplis ar uzceltām maliņām, kurā ir kartupeļu biezeņa un vārītu burkānu pildījums, pārklāts ar skāba krējuma un cukura virsiņu. Oranžs, apaļš kā saule, tāpēc tik labi iederas gadskārtu svētkos, īpaši rudenī un ziemā, bet vēstures avotos atrodamas ziņas, ka cepts arī Lieldienu svētku galdam. Saulgriežu mielastā sklandrausis simbolizē saules enerģiju. 

Sastāvdaļas

  Pamācība

  No minēto produktu daudzuma var pagatavot 15–20 sklandraušus.

  Solis 1

  Pagatavo mīklu. 600 g rupja maluma rudzu miltu sajauc ar 60 g sviesta, siltu 150 g ūdeni un nedaudz sāli. Visu kārtīgi samaisi.

  Solis 2

  Pagatavo pamatni. Gatavo mīklu izrullē apmēram 1,5–2,5 mm biezumā. Izspied vai izgriez apaļas formas pamatnes 10–15 cm diametrā. Mīklas pamatnes malas 1,5–2 cm uzloki uz augšu. Pamatnes liec uz cepešpannas. (Malām jābūt saturīgām un stingri jāstāv uz augšu.)

  Solis 3

  Pagatavo kartupeļu pildījumu. 1 kg kartupeļus novāri un izveido viendabīgu masu, kurai mīcot pievieno nedaudz sāli; 150 g sviestu; 2 olas un nedaudz ķimenes.

  Solis 4

  Pagatavo burkānu pildījumu. 1,5 g burkānus novāri un sablendē viendabīgā masā, kurai mīcot pievieno sāli un cukuru, pēc garšas; 200 g skābo krējumu; 2 olas.

  Solis 5

  Uzkarsē cepeškrāsni līdz 220°C.

  Solis 6

  Pamatnēs klāj kartupeļu masu, tai virsū – burkānu masu. Pildījuma proporcijas veido kartupeļu un burkānu masa attiecībā 1:1.

  Solis 7

  Sagatavotos sklandraušus liec cepties 15–30 min, līdz mīklas pamatne kļuvusi sausa.

  Solis 8

  Gatavos sklandraušus pārzied ar skābu krējumu, uzkaisi cukuru un kanēli.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi