Gatavo.com Logo 512x512px

Ābolu karstvīns

ābolu karstvīns
 • Sagatavošanas Laiks
  5 min
 • Gatavošanas Laiks
  2 min
 • Gatavs
  7 min

Ābolu karstvīns. Karstvīns, vismaz man, asociējas ar ziemas laiku, kad baudām pilsētas Ziemassvētku tirdziņus vai atrodamies piknikā pie ugunskuru. Ābolu karstvīns, principā ir sarkanvīns ar pievienotiem āboliem, taču tie tā maina garšu. Izmēģini!

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Ābols ir labāks enerģijas avots kā kafija, tāpēc, ja kafija tev neiet pie sirds, tagad zināsi, kas Tev ir jāēd, lai iegūtu enerģiju visai dienai. Ābols ir auglis, kas jau kopš vissenākajiem laikiem ir ne tikai kā pārtikas produkts, bet arī kā mīlestības un skaistuma simbols.

Džons Glens, pirmais amerikānis, kurš riņķoja ap Zemi, lidojumā kosmosā, ņēma līdzi ābolu biezeni. Āboli peld tāpēc, ka tajos ir 25% gaisa.

Pirmie ieraksti par vīna garšvielām un karsēšanu atrodami Plauta lugā “Kurculio”, kas sarakstīta 2. gadsimtā pirms mūsu ēras. Romieši ceļoja pa Eiropu, iekarojot lielu tās daļu un tirgojoties ar pārējo. Leģioni kopā ar savām receptēm veda vīnu un vīnkopību līdz Reinas un Donavas upēm un Skotijas robežai. Ābolu karstvīns.

“The Forme of Cury”, viduslaiku angļu kulinārijas grāmatā no 1390. gada, kurā minēts karstvīns, teikts: “Pur fait Ypocras…” samaļ kopā kanēli, ingveru, galangalu, krustnagliņas, garos piparus, muskatriekstu, majorānu, kardamonu, un paradīzes graudi (“spykenard de Spayn”). To sajauc ar sarkanvīnu un cukuru (forma un daudzums nav norādīts).

PĀRMĒRĪGA ALKOHOLA LIETOŠANA IR KAITĪGA JŪSU VESELĪBAI. ALKOHOLISKOS DZĒRIENUS AIZLIEGTS PĀRDOT, NODOT UN IEGĀDĀTIES NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Ābolus sagriez šķēlītēs, apviļā cukurā un liec katliņā uz lēnas uguns karsēties.

  Solis 2

  Kad cukurs izkusis, turpinot karsēšanu, pievieno vīnu un pārējās sastāvdaļas.

  Solis 3

  Karsē līdz parādās pirmais burbulītis.

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi