Gatavo.com Logo 512x512px

Daudz kafijas un nedaudz restorāni Berlīnē

Daudz kafijas un nedaudz restorāni Berlīnē

Daudz kafijas un nedaudz restorāni Berlīnē. Mazliet par vēlu ielieku rakstu, bet man patīk teicies, ka labāk vēlāk nekā nekad.  Pagājušo gadu, Latvijas svētku brīvdienas izmantoju, lai izrautos no ikdienas rutīnas un nedaudz aspkatītu Vāciju, precīzāk Berlīni.

Daudz kafijas, nedaudz restorāni un tikpat daudz lielveikala garšīgie salātiņi un maizīte. Šajā ceļojumā daudz vairāk apskatījām muzejus, nekā ēdām. Tāpēc ēdienu bildes tik nedaudz sakrājušās. 

Daudz kafijas un nedaudz restorāni Berlīnē

Ielidojām Vācijā pa dienu, tāpēc pirmais ko devāmies meklēt ir kafijas vietu. 

Vienā dienā aspkatījām 4 milzīgus muzejus, un vienā no tiem izdomājām piesēst, iedzert kafiju un sajust kultūru to uzkrājot no skatīšanās. 

Pirmais “pit stops” Old National Gallery kafejnīca. Kafija nebija garda, to gan atceros, lai gan laiks ir pagājis, bet tur jau galvenais pat nebija kafija, uzkrāt enerģiju lielajam muzeju maratonam.

Neesmu pat bildējusi daudz ēdienu, jo ēdām ejot, maizītes, salātiņus un viesnīcā kādus auglīšus.
Katru valsti, kuru apciemoju, zinu, ka ir jānogaršo viņu tradicionālais ēdiens, tāpēc “must have” ir tradicionāla Vācu vietiņa. Un cik ironiski, lai nebūtu, nav nejausmas, kur iegriezāmies. Varu padalīties, tikai ar ielas nosaukumu, kas ir Dorotheenstadt. Nu bildēs, paši sapratīsiet, kāda vēsturiska pieskaņa tajā ir. Es, protams, noprovēju strūdeli. 

Ik rītu centāmies pabrokastot mazās vietiņās ar skaistu skatu. Principā katras brokastis bija šādas: beigalītis, kafija un citreiz kūciņa.

Tā kā bija sācies arī Ziemassvētku tirdziņa laiks, sanāca pat padzert divus karstos dzērienus. Vienā tirdziņā pat nopirkām glāzes par piemiņu. Mājās tās tagad oficiāli ir Ziemassvētku karsto dzērienu glāzes.

Aaa, un kur tad bez alus, ja esi Vācijā, arī to nogaršojām. Nu es vispār neesmu alus cienītāja, bet pēc trešā jau viss sāka garšot. Bet, šajā vietā bija ne tikai gards alus, bet arī tiešām gards ēdiens. Divas reizes pat iegriezāmies, lai uzēstu to pašu ēdienu. Ja nemaldos, vietiņu sauca Stadnige Vertretung Berlin. 

Nu kaut kā tā.  Cenas nu dien neatceros, bet bija padārgi, citās vietās varēja redzēt, ka pēc Covida ierobēžojumiem cenšas atkopties, kas nozīmēja, cenu celšana. Bet, ja jau ceļo, tad var atļauties vairāk kā ikdienā.

Daudz kafijas un nedaudz restorāni Berlīnē

Kā man gāja Polijā, lasi bloga rakstā “Ko es ēdu un kur paēst Polijā

Tev varētu arī patikt

Atbildēt