Gatavo.com Logo 512x512px

Pavlovas kūka

Pavlovas kūka
  • Sagatavošanas Laiks
    10 min
  • Gatavošanas Laiks
    1,20 h
  • Gatavs
    1, 30 h

Pavlovas kūka ir super gaisīgs, deserta makonītis. Pagaidām nezinu nevienu, kuram šis superīgais deserts negaršotu. Nezinu kāpēc, bet liekas, ka latvieši Pavlovas kūku ir iecienījuši tieši vasarā, bet man jau liekas, šo desertu var mierīgi gatavot visa gada garumā.

Pavlovas kūka ir uz bezē gatavots deserts, kas ir populārs Jaunzēlandē un Austrālijā. Tā nosaukta krievu balerīnas Annas Pavlovas vārdā, kura 20. gadu sākumā apceļoja abas šīs valstis. Deserts esot radīts viņai par godu, taču precīza izcelsme tiek mūsdienās apstrīdēta.

Pavlovu tradicionāli pasniedz ar putukrējumu un svaigiem augļiem. Populāri augļu piedevas ir zemenes, kivi, pasifloras augļi un avenes. Pavlovu var papildināt arī ar citām piedevām, piemēram, šokolādes mērci, karameļu mērci vai citronu biezpienu.

Pavlovas kūka ir viegls un gaisīgs deserts, kas lieliski piemērots vasarai. Tas ir arī gluten-free deserts, padarot to par izcilu izvēli cilvēkiem ar uztura ierobežojumiem.

Interesanti ir tas, ka citreiz rodas jautājums, kāda tad ir atšķirība starp Pavlovu un bezē, jo no ārpuses izskatās diez gan līdzīgi. Gan Pavlovas, gan bezē ir izgatavotas no saputota olu baltuma, bet Pavlovai ir maiga, kraukšķīga ārpuse ar mīksto zefīru iekšpusē, savukārt bezē ir sauss un kraukšķīgs visā savā tekstūrā. Šeit var atrast bezē recepti.

Interesanti fakti par Pavlovas kūku: 

  • Pavlovas ir populārākais Ziemassvētku deserts Jaunzēlandē un Austrālijā.
  • 2014. gadā Jaunzēlandē ražotā pavlova tika nosaukta par pasaulē lielāko pavlovu. Tā svēra vairāk nekā 1000 kg un bija dekorēta ar vairāk nekā 10 000 svaigām ogām.
  • Pavlovas receptei ir daudz dažādu variāciju. Dažiem cilvēkiem patīk bezē pievienot citrona miziņu, vaniļas ekstraktu vai citus aromatizētājus. Citiem patīk papildināt savu pavlovu ar riekstiem, šokolādes skaidiņām vai ēdamiem ziediem.
  • Pasaulē lielākās pavlovas tituls ir lauzts vismaz divas reizes, kad 1999. gada februārī tika izveidota “pavzilla”, lai atzīmētu Jaunzēlandes Nacionālā muzeja atklāšanas pirmo gadadienu Velingtonas pilsētā, un tās garums bija 45 metri. Studenti no Hawke’s Bay Austrumu Tehnoloģiju institūta 2005. gada martā izveidoja paši savu “pavkongu”, kuras garums bija 64 metri. Piecus gadus vēlāk, 2010. gada augustā, Kraistčērčas katedrālē tika izstādīta 50 metru kvadrātveida pavlova ar regbija tēmu, lai palīdzētu vākt labdarības ziedojumus.

Sastāvdaļas

    Pamācība

    Solis 1

    Olu baltumus liec lielā bļodā (sausā un tīrā, bez dzeltenuma, šis ir svarīgs moments), pievieno sāli un ar mikseri sakul vieglās putās, tad ļoti lēnām putojot, ber klāt cukuru, puto līdz cukura graudiņi ir izšķīduši.

    Solis 2

    Pēc tam masā iesijā kartupeļu cieti, pievieno etiķi un ar karoti sastāvdaļas uzmanīgi iecilā.

    Solis 3

    Uzkarsē cepeškrāsni līdz 150°C.

    Solis 4

    Cepešpannā izklāj cepamo papīra uz tā izlīdzini apmēram 20 cm diametra izmēra apli ar izveidoto masu. Tā viducī veido bedrīti, bet apkārt malas piepacel uz augšu. (lai būtu vieta ievietot viducī putukrējumu un ogas.)

    Solis 5

    Liec cepties (režīmā augša/apakša). Krāsns durtiņas aiztaisi un temperatūru uzreiz noregulē uz 110°C.

    Solis 6

    Bezē pamatni cep apmēram 1,20h, tad cepeškrāsni izslēdz, durtiņas nedaudz paver un Pavlovu pilnībā atdzesē.

    Solis 7

    Tikmēr pagatavo putukrējumu. Sakul cukuru ar saldo krējumu un pievieno vaniļas ekstraktu.

    Secinājums

    Ja pamatne drusku ieplaisās, tas viss pieder pie lietas, par to nav jāsatraucas. Kad pavlova atdzisusi, tās viducī liec putukrējumu ar sagrieztām ogām. Pavlovas kūku sadali gabaliņos un pasniedz. Lai labi garšo!

    Tev varētu arī patikt

    Atstāt Atsauksmi