Gatavo.com Logo 512x512px

Ātrais ābolu ievārījums

Ātrais ābolu ievārījums
 • Sagatavošanas Laiks
  10 min
 • Gatavošanas Laiks
  35 min
 • Gatavs
  45 min

Ātrais ābolu ievārījums padara gardus desertus, pankūkas un citus ēdienus. No sastāvdaļām sanāks aptuveni 1 l burciņa. Pagatavo un principā vari ēst uzreiz.

Citas ievārījuma receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Ābols ir labāks enerģijas avots kā kafija, tāpēc, ja kafija tev neiet pie sirds, tagad zināsi, kas Tev ir jāēd, lai iegūtu enerģiju visai dienai.

Mūsdienu ābolu priekštecis ir augļu koku suga ar zinātnisku nosaukumu Malus sieversii, kuras dzimtene ir Kirgizstānas un Kazahstānas Tien Šanas kalnu grēda Vidusāzijā. Šo savvaļas ābolu augļi bija redzami reģiona kultūrās un virtuvēs.

Tūkstošiem gadu audzēšanas un savstarpējas apputeksnēšanas laikā ar sekundāriem ģenētiskiem faktoriem, pakāpeniski tika pārveidota par Malus domestica sugu, kas pārstāv lielāko daļu ābolu šķirņu, kuras mēs redzam komerciālās saimniecībās un pārtikas veikali.

Tomēr pat Malus domestica ģenētiskā daudzveidība ir milzīga. Citiem vārdiem sakot, tas ir visdaudzveidīgākais augu genoms, kāds jebkad pētīts. Tajā ir par aptuveni 21 000 vairāk unikālu gēnu nekā cilvēka genomās.

Līdz mūsu ēras pirmajai tūkstošgadei Tjen Šanas āboli bija vieni no nozīmīgākajiem merkantīlajiem atklājumiem, ko atklāja ieradušies ceļotāji uz reģionu no rietumiem. Pamazām gan āboli, gan paši koki izplatījās visā Rietumeiropā, un 1700. gadu sākumā Eiropas kolonisti atveda ābolus uz Ameriku. Ātrais ābolu ievārījums.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Nomizo ābolus un izņem serdi.

  Solis 2

  Ābolus sagriez lielos kubiņos.

  Solis 3

  Ābolus ievieto katlā ar ūdeni, sāli, garšvielām, citrona sulu un izvēlēto saldinātāju.

  Solis 4

  Liec virsū vāku un uz mazas uguns vāri, aptuveni 40 min., ik pa brītiņam maisot. Āboliem jābūt mīkstiem.

  Solis 5

  Pildi masu trauciņos vai burciņā. Uzglabā ledusskapī 1-2 nedēļas vai sasaldē (uzglabā aptuveni 3 mēnešus).

  Secinājums

  Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi