Gatavo.com Logo 512x512px

Sautēti sparģeļi

sautēti sparģeļi
  • Sagatavošanas Laiks
    10 min
  • Gatavošanas Laiks
    5 min
  • Porcijas
    2
  • Gatavs
    15 min

Sautēti sparģeļi. Sparģeļi vieni paši ir lieliska uzkoda, ko tu vari dipēt kādās mērcēs vai ēst tāpat.

Pirms sautēšanas apgriez sparģeļu galus. Šis ir padoms katrai sparģeļu gatavošanas reizei: neatkarīgi no tā, kādu recepti izmantojat. Nogrieziet kokainos, cietos galus. Savieto sparģeļu galus tā, lai tie visi būtu vērsti vienādi. Nogriez galus tur, kur kāta zaļā daļa sāk kļūt balta (vai gaiši violeta).

Citas sparģeļu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Lai iegūtu vislabāko garšu, izmantojiet svaigus produktus, kad ir sezona. Pavasarī, vairāk sākoties maijam ir sparģeļu sezona, un tā ir salīdzinoši īsa, līdz Jāņiem.

Rīvēts parmezāns un fetas siers ir fantastiska piedeva sparģeļiem. Sasmalcināti maurloki vai svaigs timiāns: abi labi sader ar sparģeļu zemes garšu. Sparģeļi lieliski sader ar tik daudziem dažādiem ēdieniem: lasi, garnelēm, makaroniem, risoto un citiem.

Sparģeļi ir lielisks šķiedrvielu avots, bez holesterīna un ar zemu kaloriju un tauku saturu. Starp dārzeņos atrodamajiem mikroelementiem, tas visvairāk satur K vitamīnu un B9 vitamīnu (folātus). No tā var arī iegūt  ikdienas ieteicamos A, C un E vitamīnus, kā arī fosforu, kāliju un olbaltumvielas.

Sparģeļu ēšanai ir daudz papildu priekšrocību. Tas var palīdzēt pazemināt asinsspiedienu, palīdzēt gremošanai un acu veselībai. Tomēr kā jau ar jebkuru produktu, ar to nevajadzētu pārforsēt un lietot mēreni.

Interesanti:

  • Sparģeļi ir daudzgadīgs dārzenis, kas nozīmē, ka viens un tas pats augs var ražot gadu no gada līdz pat 20 gadiem! Tomēr paiet apmēram divi līdz trīs gadi, līdz sparģeļu augs nobriest un sāk ražot.
  • Sparģeļi ir ne tikai zaļi. Lai gan zaļie sparģeļi ir visizplatītākā šķirne, sparģeļi var būt arī balti vai purpursarkani. Baltos sparģeļus audzē pazemē, lai tie netiktu pakļauti saules gaismai, kas sparģeļiem piešķir zaļo krāsu. Violetie sparģeļi savu krāsu iegūst no antocianīniem, kas ir antioksidanti, kas atrodami arī mellenēs un sarkanajos kāpostos.
  • Sparģeļi ir pazīstami ar to, ka pēc to ēšanas urīnā rada dīvainu smaku. Tas ir saistīts ar sparģeļskābes sadalīšanos organismā. Tomēr ne visi var sajust šo smaku. Spēja to sajust ir ģenētiska.

Sautēti sparģeļi ir vienkāršs, garšīgs garnīrs, kas der gandrīz jebkuram galvenajam ēdienam, īpaši pavasarī!

Sastāvdaļas

    Pamācība

    Solis 1

    Apgriez cieto sparģeļu kātus. Un atlikušo sparģeļi sagriez uz pusēm. Uzkarsē pannu. Pievieno eļļu vai sviestu.

    Solis 2

    Uz pannas liec sparģeļus un sautē līdz mīkstumam un vieglam brūnumam 3 līdz 5 min. (Sautē ar vāku). Apber ar sāli un pipariem pēc garšas.

    Secinājums

    Lai labi garšo!

    Tev varētu arī patikt

    Atstāt Atsauksmi