Gatavo.com Logo 512x512px

Pesto karstmaizītes 5 minūtēs

Pesto karstmaizītes 5 minūtēs
 • Sagatavošanas Laiks
  10 min.
 • Gatavošanas Laiks
  5 min.
 • Gatavs
  5 min.

Pesto karstmaizītes 5 minūtēs. Ja ikdienā vēlies nomainīt standarta karstmaizītes ar gaļu un sieru, izmēģini pesto karstmaizīšu recepti. 

Citas karstmaizīšu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji, ka pesto ir ģenovas izcelsmes mērce, Ligūrijas galvaspilsētā, Itālijā. To tradicionāli veido sasmalcināti ķiploki, Eiropas priežu rieksti, rupja sāls, bazilika lapas, Parmezāna siers un siers, kas izgatavots no aitas piena, visu sajaucot ar olīveļļu. Pesto karstmaizītes 5 minūtēs. 

Tiek uzskatīts, ka pesto senatnē bija divi priekšteči, kas aizsākās jau romiešu laikmetā. Senie romieši ēda līdzīgu pastu, ko sauca par moretum, ko pagatavoja, kopā sasmalcinot ķiplokus, sāli, sieru, garšaugus, olīveļļu un etiķi (un dažreiz arī priežu riekstus). Šīs pastas izmantošana romiešu virtuvē ir minēta Pielikumā Vergiliana, senā dzejoļu krājumā, kurā autors detalizēti apraksta moretum gatavošanu. Viduslaikos Dženovas virtuvē populāra mērce bija agliata, kas bija ķiploku un valriekstu biezenis, jo ķiploki bija ligūriešu uztura pamatelements.

Baziliks, mūsdienu pesto galvenā sastāvdaļa, tika ieviests nesen, un tas pirmo reizi tiek dokumentēts tikai 19. gadsimta vidū, kad gastronoms Džovanni Batista Rato 1863. gadā publicēja savu grāmatu La Cuciniera Genovese.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Sagriez sīpolus, ķiplokus mazos gabaliņos.

  Solis 2

  Bļodā ieliec tomātus un pievieno sagrieztos ķiplokus un sīpolus; pēc garšas pieber piparus un sāli.

  Solis 3

  Uz cepešpannas izklāj cepamo papīru un saliec maizes šķēles.

  Solis 4

  Uz maizītēm uzklāj/uzsmērē pesto. (Pesto var nopirkt stikla burciņās aptuveno 135ml tilpumā, vai pats to gatavot.) Tad virsū liec sagatavoto masu, kas ir bļodiņā.

  Solis 5

  Sagriez mozzarella sieru šķēlītes un liec virsū uz sagatavotās maizītes.

  Solis 6

  Maizītes liec cepeškrāsnī uz 180 grādiem, 5 min., aptuveni, kad siers ir izkusis, var ņemt ārā.

  Secinājums

  Mozarella siera vietā, var izmantot arī citu sieru, kas labi kūst. Tāpat konservētu tomātu vietā, var izmanto svaigus tomātus, kas smalki sagriezti gabaliņos. Smaržīgas, siltas un mutē kūstošas pesto karstmaizītes! Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi