Gatavo.com Logo 512x512px

Laša zupa ar krēmsieru

Laša zupa ar krēmsieru
 • Sagatavošanas Laiks
  30 min
 • Gatavošanas Laiks
  25 min
 • Porcijas
  4
 • Gatavs
  55 min

Laša zupa ar krēmsieru ir īsts gardums, krēmīgi un sātīgi. Lielākais darbs šeit ir uzvārīt zivju buljonu, jo tas vienkārši aizņem laiku, taču nav sarežģīti. Citreiz jau var nākt palīgā arī buljona kubiņš un vakumā nopirktie vārītie burkāni un kartupeļi. Bet nu tas nav īsti ko gribās, svaigums ir tas, kas padara zupas tik gardas.

Citas zupas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji, ka Atlantijas lasis ir migrējoša zivs, kas nārsto saldūdenī, bet dzīvo un barojas jūrā. Lašiem un taimiņiem ir līdzīgs dzīvesveids un tos bieži vien nozvejo kopā. Abas sugas dzīvo Atlantijas okeāna ziemeļdaļā, Baltijas jūrā, atsevišķos Ziemeļeiropas ezeros un Ziemeļamerikas ziemeļaustrumos. Baltijas jūras baseinā lašu mazuļi paliek saldūdenī 1–3 gadus, pēc tam tie migrē uz piekrasti vai atklātu jūru, kur uzturas vēl 1–4 gadus. Nārstot laši un taimiņi atgriežas upēs, kurās dzimuši. Baltijas jūrā laša minimālais nozvejas garums ir 60 cm.

Liela daļa šobrīd veikalos nopērkamo lašu ir audzēti Skandināvijas un Britu salu zivjaudzētavās. Lasis ir viena no visbiežāk Eiropas akvakultūras saimniecībās audzētajām zivīm. Laši tiek audzēti jūrā vai upes grīvās iegremdētos sprostos. Laša zupa ar krēmsieru.

Sastāvdaļas

  Pamācība

  Solis 1

  Laša pārpalikumus saliec zupas katlā, pārlej ar ūdens un uzvāri. Nosmel putas, pievieno sagrieztus četrās daļās sīpolu, 1 burkānu, selerijas kātu, lauru lapu, piparus, sāli un vāri 30 min.

  Solis 2

  Kamēr vārās buljons, laša fileju sagriez kubiņos. Kartupeļus, otru burkānu nomizo un sagriez arī kubiņos.

  Solis 3

  Gatavo buljonu izkās caur sietu un buljonu pārlej tīrā katlā.

  Solis 4

  Kaltu liec atkal uz plīts. Pievieno sagrieztos dārzeņus un vāri 20 min.

  Solis 5

  Pašās beigās zupai pievieno kausēto sieru, laša fileju. Pēc garšas pievieno sāli un dilles. Nedaudz pavāri (max 5 min) un gatavs.

  Secinājums

  Ja vēlies visu ātrāk, piemēram, Rimi un Maximā var jau vakumā nopirkt vārītus burkānus un kartupeļus. Ietaupīsi laiku tos nemizojot un nevārot. Lai labi garšo!

  Tev varētu arī patikt

  Atstāt Atsauksmi