Gatavo.com Logo 512x512px

Mandarīnu Tiramisu

Mandarīnu tiramisu
  • Sagatavošanas Laiks
    20 min
  • Gatavošanas Laiks
    4 h
  • Gatavs
    4, 20 h

Mandarīnu tiramisu. Viegli pagatavojams un dikti, dikti gards. Šis tiramisu ir ziemas un Ziemassvētku deserts. Mandarīnu smarža un garša aizvedīs tevi satriecošā garšas baudā. Izmēģini!

Citas desertu receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Tiramisu tika izgudrots 1960. gados, tā vismaz tiek minēts, bet kur un kad tieši nav skaidrs. Daži uzskata, ka recepte tika veidota pēc sbatudīna, vienkāršāka deserta, kas pagatavots no olu dzeltenumiem un cukura. Citi apgalvo, ka tas cēlies no cita ēdiena — dolce Torino.

Tiramisu recepte nav atrodama pavārgrāmatās pirms 1960. Gadiem. Tas ir minēts 1978. gadā publicētajā Sydney Morning Herald restorāna slejā. Pirmo reizi parādījās itāļu vārdnīcā 1980. gadā, bet angļu valodā — 1982. Gadā un 1983. gada pavārgrāmatā, kas veltīta Veneto ēdiena gatavošanai.

Restorāna Ado Kampeola ziņoa, ka to viņa restorānā Le Beccherie Trevīzo 1969. gada 24. decembrī izgudroja viņa sieva Alba di Pillo un konditors Roberto Linguanoto.

Ēdiens tika pievienots tā ēdienkartei 1972. Gadā. Carminantonio Iannaccone pārskati liecina, ka Tiramisu, ko pārdod Le Beccherie, viņš pagatavoja savā maiznīcā, kas tika izveidota 1969. gada 24. decembrī.

Ir apgalvots, ka tiramisu piemīt afrodiziaks efekts, un to izdomāja 19. gadsimta Trevīzo bordeļa kundze, kā skaidro Accademia Del Tiramisù, lai “atrisinātu problēmas, kas viņiem varētu būt radušās saistībā ar laulības pienākumiem, atgriežoties pie savām sievām”.

Ir pierādījumi par “Tiremesù” daļēji saldētu desertu, ko kopš 1938. gada pasniedz Vetturino restorāns Pierisā, Friuli Venezia Giulia. Iespējams, šī ir nosaukuma izcelsme, savukārt Tiramisu recepte, iespējams, ir cita kārtainā deserta Zuppa Inglese variācija. Citi apgalvo, ka tas tika izveidots 17. gadsimta beigās Sjēnā par godu lielkņazam Kosimo III.

Mandarīni

Mandarīns ir neliels, mūžzaļš citrusaugu ģints koks vai krūms, no kuriem iegūst augļus, kas arī tiek saukti par mandarīniem. Mandarīnus dažreiz sauc arī par tanžerīniem vai klementīniem, lai gan korektāk būtu, ja par tanžerīniem sauktu tikai sarkanīgi oranžus mandarīnus, kurus iegūst no Citrus tangerina citrusaugiem, bet par klementīniem vienas konkrētas mandarīnu šķirnes augļus.

Par mandarīnu izcelsmes vietu uzskata Ķīnas dienvidus un Vjetnamas dienvidus. Savvaļā tie nav sastopami. Tos tikai kultivē. Eiropā mandarīni audzēšanai tika ievesti tikai 19. gadsimta sākumā.

Pēc Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas datiem 2011. gadā vislielākā mandarīnu raža pārliecinoši tika ievākta Ķīnā (gandrīz puse no visas kopējās pasaules ražas). Nākamā lielākā mandarīnu audzētāju valsts ir Spānija (aptuveni 8% no pasaules ražas).

Lai labi garšo mandarīnu tiramisu!

Sastāvdaļas

    Pamācība

    Solis 1

    Nomizo mandarīnus un sablendē viendabīgā masā. Liec katlā, pievieno cukuru un vāri, maisot, līdz cukurs ir izkusis. Veidosies mandarīnu sīrups, kur pēc tam mērcēt cepumus.

    Solis 2

    Sajauc Mascarpone kopā ar krējumu, kondensēto pienu un pūdercukuru. Visu kārtīgi sablendē.

    Solis 3

    Ietauko kūkas formu. Kārto Tiramisu. Cepumus mērcē manderīna sīrupā, liec formā, virsū klāj pagatavoto krēmu. Tā veido divas kārtas. Tirumisu nobeidz ar krēma kārtu.

    Solis 4

    Pēc tam dekorē ar mandarīna šķēlītēm.

    Solis 5

    Liec ledusskapī uz 4 stundām. Gatavs.

    Secinājums

    Ja ir vēlme, starp kārtām var likt arī mandarīnu šķēlītes vai jeb ko citu, ko sirds kāro. Mandarīnus droši var aizstāt ar apelsīniem vai pat miksēt kopā. Lai labi garšo!

    Tev varētu arī patikt

    Atstāt Atsauksmi